Na setkání ve Vrahovicích se opět probírala nová ubytovna

Na setkání ve Vrahovicích se opět probírala nová ubytovna
ilustrační foto
Další fotky: 
Na setkání ve Vrahovicích se opět probírala nová ubytovna

Dvě ubytovny v Pujmanově ulici, ubytovna v ulici Za Drahou. A další by měla vyrůst v Prešovské ulici, v zástavbě nových rodinných domů. Obyvatelé Vrahovic se na tuto skutečnost opět ptali na včerejším setkání s představiteli města Prostějova.

Město do stavby komerčního objektu, kterým by měl být bytový dům, vstoupit ze zákona nemůže. „Vydali jsme ale záporné stanovisko k řízení," sdělil zhruba stovce vrahovických náměstek Zdeněk Fišer.

Ubytovnu má stavět soukromá osoba na svém vlastním pozemku. V této chvíli probíhá územní řízení a stavební úřad celou věc posoudí především dle § 90 stavebního zákona. „Nemohu předjímat konečný závěr řízení, abych nebyl obviněn z podjatosti. Mohu pouze sdělit, že územní řízení není dokončeno a stavba je v rozporu s územním plánem," uvedl vedoucí Stavebního úřadu Prostějov Jan Košťál.

Vedení magistrátu pak ústy primátorky Aleny Raškové všem doporučilo, aby na Stavební úřad adresovali nesouhlas se zmíněnou stavbou. „Mohou se k ní v rámci řízení vyjadřovat pouze dotčení sousedé, tady jde ale o mínění obyvatel celé lokality. Víc hlasů víc zmůže," dodala primátorka. (ber)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář