Nemocnice skupiny AGEL v kraji letos ošetří rekordní počet pacientů

Nemocnice skupiny AGEL v kraji letos ošetří rekordní počet pacientů
ilustrační foto

Společnost AGEL je nejúspěšnějším poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Jen v České republice provozuje jedenáct nemocnic, z toho čtyři v Olomouckém kraji – Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov, Nemocnici Šternberk a Jesenickou nemocnici.

Během prvních deseti měsíců letošního roku bylo v těchto čtyřech nemocnicích, kde AGEL zaměstnává 2 300 zaměstnanců, ambulantně ošetřeno více než 300 tisíc pacientů, dalších více než 45 tisíc klientů bylo v tomto období hospitalizováno. „Dle předpokladů bychom do konce roku měli v našich nemocnicích v Olomouckém kraji poskytnout péči více než 400 tisícům klientů, což bude dosud rekordní počet,“ odhaduje předseda představenstva společnosti AGEL Milan Leckéši.

Mezi klienty skupiny nechyběly ani budoucí maminky, kterých v období od ledna do října rodilo v nemocnicích skupiny AGEL celkem 2 525. „Největší baby boom letos zažívají v Jesenické nemocnici, kde oproti stejnému období v loňském roce zaznamenáváme desetiprocentní nárůst. V porodnicích Středomoravské nemocniční se drží hladina porodnosti na stejné úrovni jako v loňském roce,“ doplnil Leckéši.

Společnost AGEL ve svých zdravotnických zařízeních pravidelně investuje, jen v letošním roce činily souhrnné investice v celé skupině 440 milionů korun, přičemž za posledních pět let se jedná o 2,5 miliardy korun. Zhruba čtvrtina z této částky míří do zařízení v Olomouckém kraji.

Kromě čtyř nemocnic provozuje skupina AGEL v Olomouckém kraji také specializovaná pracoviště – Dialýzu Šumperk, Transfúzní službu v Šumperku a POLIKLINIKU AGEL s pracovištěm v Olomouci a Přerově. V kraji rovněž působí Laboratoře AGEL a síť Lékáren AGEL. Celkově je v České a Slovenské republice zaměstnáno ve skupině AGEL více než 13 tisíc pracovníků.

(Zdroj: Nemocnice Pv)

Komentáře

Je to černé díře.Pacientů přibejvá.

Poslat nový komentář