Petardy a dělobuchy zabíjejí tisíce ptáků

Petardy a dělobuchy zabíjejí tisíce ptáků
ilustrační foto

Už několik týdnů žjí nejen sociání sítě oslavami, při kterých je používána zábavní pyrotechnika. Myslíte si, že odpalovaním petard, dělobuchů a ohňostrojů trpí jen děti, senioři a psi? Společnost Zayferus, která se zabývá chovem dravých ptáků, to vidí jinak.

„Po ohňostroji v Kuřimi na úseku zhruba 500 metrů byli nalezeni tři mrtví kosi a jeden krahujec a jako "bonus", v naši voliéře, mrtvé káně. Takže si to stačí spočítat na celou ČR, případně Evropu a to číslo je alarmující," říká zakladatel společnosti Jiří Hrotek.

Ptáci hynou stresem, nárazy do oken a plotů. (ber)

Foto: zayferus.cz

Komentáře

Bouchání je zcela k ničemu.A pokud z toho někdo trpí,má se to ukončit.Navíc nechápu,proč se nezakáže,aby se bouchalo týden dopředu a dozadu.Stačilo by bouchat snad jen hodinu před a hodinu po,když už ten blázinec musí být.Vraždění by mělo přestat.Stejně slavíme akorát to,že nevíme co nás čeká v dalším roce.Slavit by se spíš měl ten předešlý rok o kterém už víme jaký byl.Slavit budoucnost je blbost

Tisíce mrtvých ptáků, stovky zatoulaných psů, stovky vystresovanych kočiček, tuny odpadků, mnoho sloučenin těžkých kovů. Barevné efekty dělají těžké kovy a jejich sloučeniny. Velmi nezdravé! Kvůli několika minutách hluku a světelným efektům. Kdy lidé dostanou rozum? A to nemluvím o statisícich korun, které to stojí. P.

Poslat nový komentář