Do Prostějova dorazí Cirkus Sultan Berousek. S krokodýly, tygry a artisty

Do Prostějova dorazí Cirkus Sultan Berousek. S krokodýly, tygry a artisty
ilustrační foto

Do Prostějova dorazí 7. března jeden z největších a nejpopulárnějších tuzemských cirkusů, který nese jméno slavného cirkusového rodu Berousků. Šapito rozloží u Cavala, kde bude stát do 11. března.

Tradiční cirkusové jméno Berousek má již 250 let tradici. Jedná se o jeden z nejstarších a nejúspěšnějších cirkusového rodů v České republice. Nejvíce rod proslavil Ferdinand Berousek ve filmu Šest medvědů s Cibulkou a poté jeho syn Karel Berousek, který procestoval s medvědy téměř celý svět. Obrovský úspěch pak Berouskové zaznamenali v Americe, kde byl cirkus jako jediný pozvaný na hostování v největším Disneylandu na světě v Orlandu na Floridě.

V dnešní době podnik Berousek Originál cirkus Sultán provozují Karel a Erik Berouskové, kteří jsou již sedmou generací svého rodu. Drezúry zvířat, které rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům, které motivují výhradně krmivem a cvičí je pouze v tom, co je baví a k čemu je nemusí nutit.

Ačkoliv rodinu Berouskových proslavily především drezúry medvědů, Karel Berousek se ve svém podniku zaměřil na zcela jiné šelmy, a to konkrétně na smečku sibiřských tygrů v čele se vzácným bílým bengálským tygrem Alexem. Dalším lákadlem je rovněž pirátská show s krokodýly, velbloudi, lamy, strakatí osli, kachny a mnoho dalšího. Za zmínku rovněž stojí také artistické umění bratří Berouskových, které sklízelo festivalové úspěchy nejen na pražském mezinárodním festivalu, ale také v Paříží a Španělsku.

V letošním novém představení se poprvé českému publiku pouze v manéži cirkusu Berousek Sultán představí také artistické Duo Stipka s akrobacií na koních Pas de deux, které bylo oceněno bronzovou medailí na nejprestižnějším cirkusovém festivalu v monackém Monte-Carlo.

Představení se budou konat vždy ve všední dny od 17, v sobotu od 15 a v neděli od 11 hodin dopoledne. Cirkusová pokladna se otevírá dvě hodiny před začátkem každého vystoupení. Akční vstupné na premiéru je 99 korun na osobu. Cirkusový stan vyhříván horkým vzduchem. (red)

Foto: fb

Komentáře

Nesouhlasím s cirkusy, které využívají zvířata, nikdy bych do takového nevkročila!!! Nechceme tu cirkusy týrající zvířata!

Zakázat vystupování zvířat!!!! Je to pro ně trápení. Ostatní komedianti ať si klidně skotačí.

Poslat nový komentář