Do Prostějova opět přijede protidrogový vlak

Do Prostějova opět přijede protidrogový vlak
ilustrační foto

Do Prostějova opět přijede takzvaný protidrogový vlak s jarním programem Revolution Train. Prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů (patentovaná metoda 5D) chtějí organizátoři maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivně ovlivnit jeho pohled na zdravý životní styl i prevenci závislostního chování. Na hlavním vlakovém nádraží zastaví 22. března.

„Protidrogový vlak tvoří celkem šest vagonů. V jednotlivých vagonech návštěvníci procházejí příběhem, který sledují v několika multimediálních kinosálech (vagonech) vlaku.Po každé části filmu se zvedá projekční plátno, za nímž je nainstalována věrná kopie místa, která přímo souvisí s dějem příběhu. V těchto prostorách probíhá interakce lektora s účastníky programu a díky intenzivní simulaci vjemů dochází k maximalizaci prožitku a efektivity učení,“ popsal průběh náměstek primátorky Pavel Smetana s tím, že Revolution Train – protidrogový vlak bude v rámci tour Jaro 2018 přistaven na vlakovém nádraží v Prostějově na jeden pracovní den, a to 22. 3. 2018.

Program ve vlaku bude probíhat od 8:00 do 19:50 hodin a školním skupinám bude určen v době od 8:00 do cca 15:30 hodin, následně pak bude zpřístupněn veřejnosti. Paušální sazba za jeden den protidrogového vlaku činí 108.000 Kč (služba je osvobozena od DPH), z toho je garantována denní kapacita pro 467 návštěvníků.

„S nabídkou jsme oslovili metodiky prevence našich základních škol, kteří po konzultaci s vedením škol nabídku přivítali. Výběr žáků bude plně v kompetenci vedení škol. Doporučujeme však program zacílit na žáky 7., 8. nebo 9. ročníků,“ doplnil Smetana.

Realizátorem akce je Nadační fond Nové Česko, www.revolutiontrain.cz. (red)

Poslat nový komentář