Tip na víkend: Hrad Bouzov

Tip na víkend: Hrad Bouzov
ilustrační foto

Hrad Bouzov se pečlivě připravil na novou sezonu, kterou otevřely březnové Zimní prohlídky už ve čtvrtek 1. března 2018. Trasa je přístupná každý všední den v 11 a 13 hodin. O víkendu je v provozu od 10 do 14 hodin.

Od 1. března vítá návštěvníky hradu Bouzov Zimní prohlídkový okruh. Součástí prohlídky je stará kancelář, schodištní hala, Alžbětino křídlo, podsebití, chodba se služebními pokoji, služební jídelna, kuchyně, II. nádvoří, kaple a zbrojnice. Trasa je přístupná v březnu a listopadu každý všední den v 11:00 a 13:00 hodin.

Romantický hrad Bouzov založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka.Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku. Hrad je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1896-1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech. Nejbližší akcí budou Velikonoce na hradě, kdy budou hradní prostory oživeny velikonoční a květinovou výzdobou. (red)

Foto: bouzov.cz

Poslat nový komentář