Nabízíme příležitost k profesnímu růstu, říká Artur Nurmukhametov

Nabízíme příležitost k profesnímu růstu, říká Artur Nurmukhametov
ilustrační foto

Jméno společnosti DGPack se v Prostějově objevilo před rokem, kdy její zástupci projevili zájem o koupi pozemků v průmyslové zóně. Dnes jsou práce na první části výrobního závodu v plném proudu. PvNovinky proto požádaly o rozhovor, týkající se vizí společnosti a jejího působení v našem městě, ředitele Artura Nurmukhametova.

Můžete krátce představit firmu DGPack?

Jsme dceřinou společností firmy Danaflex Group, která má sídlo v Ruské federaci, ve městě Kazaň. Firma se zabývá výrobou flexibilních obalů. Danaflex je jediná firma v Ruské federaci, která má unikátní technologii, díky níž vyrábí ekologicky příznivé produkty a tato technologie bude využita i v ČR. Spolupracuje s řadou světových firem renomovaných značek, na našich obalech najdete loga značek: Nestlé, Maggi, Milka, Lays, Douwe Egberts, Heinz a podobně. Danaflex Group dodává výrobky i do evropských zemí a stále expanduje.

Máte tedy v mateřské firmě zázemí?

To určitě ano. Danaflex byl založen poměrně nedávno, v roce 2001, přesto se stal jedničkou na ruském trhu. Má nyní tři závody a patří mezi TOP 15 evropských firem vyrábějící flexibilní obaly. Výroba rostla i v době krize, ročně průměrně o 20 - 25 procent. Důvodem je kvalita výrobků, skvělý servis a včasné dodávky. Všechny naše zkušenosti využijeme i v Prostějově, který jsme si zvolili, abychom byli blíže evropskému trhu.

Co tedy přesně vyrábíte?

Věnujeme se výrobě flexibilních obalů, především pro potraviny, nápoje a krmivo. Našim cílem je postupně nahradit hliníkové folie, které jsou součástí některých obalů, ekologicky příznivějším řešením, a to díky využití nejmodernějších technologií.

Naše obaly mohou být mnohem lehčí, ekologické a recyklovatelné. Některé obaly dokáží snížit množství použitých konzervantů. Aby tomu tak bylo, sledujeme nejnovější trendy a požíváme inovativní řešení.

Stavba výrobního závodu už započala, kdy rozjedete provoz?

Stavba by měla být dokončena v srpnu, než budou provedeny patřičné revize, dostaneme povolení a nainstalujeme zařízení, uběhne pár týdnů. Rádi bychom zahájili zkušební provoz v říjnu.

To mne přivádí k otázce zaměstnanců. V Prostějově je pracovních sil nedostatek. Jak se s tím chcete vyrovnat?

V první fázi nabídneme práci 220 až 250 lidem, v dalším provozu, který chceme vybudovat na ploše 16 tisíc metrů čtverečních jich najde uplatnění asi dvojnásobek.

V našem případě trvá zaškolení na specializované pozice 9-12 měsíců, proto je budou zaškolovat odborníci z mateřské firmy, nabídneme místním lidem maximální podporu, finanční ohodnocení a možnost profesního růstu. Např. někteří z vedoucích pracovníku se v mateřské firmě vypracovali z dělnických a specializovaných pozic.

Přinesete do regionu kromě pracovních příležitostí ještě něco?

Ano, sloganem firmy je Tvořit vztahy. A ty chceme tvořit nejen se zaměstnanci, ale i s regionálními dodavateli a odběrateli, stejně jako s vedením města a Olomouckým krajem. Těm posledním dvěma děkujeme za podporu, kterou nám poskytli! Věřím, že právě dobré vztahy budou prospěšné všem stranám.

(red)

Komentáře

Přesně tak :-) další otrokárna za minimalni mzdu na tři směny.

Artur Džafar neřekl, kde sežene lidi, já to řeknu za něj, východoevropské pracovní agentury dovezou stovky bubáků, Prostějove těš se, hlavně děvčata, budete určitě kulturně a pohlavně obohaceny :-))

Poslat nový komentář