Ministerstvo prodává auta, hodinky i elektroniku. Zabavilo je

Ministerstvo prodává auta, hodinky i elektroniku. Zabavilo je
ilustrační foto

Ministerstvo vnitra prodává v internetových aukcích zboží, které bylo zabaveno policií při trestné činnosti. Sehnat tu můžete třeba luxusní sporťák mafiánů, ale i televize, pračky nebo počítače. A to za velmi příznivé ceny. V Ostravě už dokonce otevřeli i obchod, kde si lidí tohle zboží mohou před aukcí prohlédnout nebo vyzkoušet.

Auta, elektronika nebo oblečení. To vše může zajistit policie v rámci trestního řízení. Zboží ministerstvo vnitra prodává v internetové aukci, kde si ho může koupit každý. Jedná se o movitý majetek, který by jinak ležel ladem - a ztrácel tím hodnotu. „Náš prodej je specifický v tom, že jak množství, tak struktura nabízených položek je závislá na objemu a struktuře majetku zajištěného orgány činnými v trestním řízení," upřesňuje mluvčí ministerstva Ondřej Krátoška.

Největší zájem je o auta. V nabídce jsou třeba i sporťáky za miliony korun. V Ostravě navíc funguje obchod, kde si mohou lidé zboží přijít vyzkoušet a převzít poté, co ho získají v aukci.

O zájmu svědčí i to, že se daří prodat všechno, co se v aukcích objeví. Počet nabízených věcí navíc stoupá. Loni se prodaly položky za 12 milionů, letošní odhad je skoro trojnásobný.

Aukce najdete na http://www.cenza.cz/.

(Zdroj: MV ČR)

Poslat nový komentář