Hledání čokoládových vajíček a kraslic!

Hledání čokoládových vajíček a kraslic!
ilustrační foto
Další fotky: 
Hledání čokoládových vajíček a kraslic!
Hledání čokoládových vajíček a kraslic!

Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s Rodinným centrem Lodička a studentkou Moravské vysoké školy Olomouc Nikol Srostlíkovou přichystal novou akci. Pořádá Velikonoční hledání kraslic.

Dvě stovky polystyrenových vajíček různých velkostí, a také sladkosti, dorazily do Prostějova. Ta polystyrenová byla zakoupena v olomouckém obchodě Zažeň nudu, více než jedno sto padesát čokoládových v olomouckém MAKRO. Následovala další fáze, umělecká. „Oslovili jsme mateřské školky s návrhem, aby jejich děti ručně namalovaly polystyrenová vajíčka, která jsme jim dodali. Vajíčka v úterý před akcí, 27. března vysbíráme a ráno 28. března je umístíme ve vyhrazeném prostoru ve Smetanových sadech. K těm malovaným přidáme čokoládové dobroty, vajíčka, kuřátka a podobně," uvedla předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová. Děti budou následně vajíčka, jak ta malovaná, tak čokoládová, hledat. Ta, která najdou, si také odnesou. „Budeme velmi rádi, pokud se akce stane tradicí," dodala.

Do akce se zapojily mateřské školy Aloise Krále, Hanačka, Partyzánská, Rumunská, Šárka, Žešov a Moravská, v sadech se tedy budou hemžit na dvě stovky dětí. Celkem se bude hledat více než 350 vajíček, ať těch polystyrenových, tak čokoládových.

Akce se bude konat pod záštitou Zdravého města Prostějov. (ber)

Komentáře

Héj More a fkolik to začne ta akcia deme zela rodzina 60kusu a zbyrame vajca!

Poslat nový komentář