Myší díra se začne opravovat v květnu

Myší díra se začne opravovat v květnu
ilustrační foto
Další fotky: 
Myší díra se začne opravovat v květnu

Dlouho avizované opravy takzvané „Myší díry“ v Říční ulici ve Vrahovicích zdržely majetkoprávní vztahy a zpoždění územního řízení. Nyní už je jasné, že rozšíření vozovky začne v květnu letošního roku.

„Příprava a povolení investiční akce byly velmi časově náročné, a to z důvodu řešení majetkoprávních vztahů se soukromými vlastníky a s obcí Držovice. K dalšímu zpoždění došlo při průběhu územního řízení, kdy Odbor rozvoje a investic (dále ORI) obdržel žádost Stavebního úřadu o doplnění stanovisek Ředitelství silnic a dálnic a ministerstva dopravy,“ vysvětlil vedoucí Odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček s tím, že územní rozhodnutí s nabytím právní moci obdržel ORI dne 12. 1. 2018. Stavební povolení je již vydáno, nyní se čeká na 30. duben, kdy bude ukončeno výběrové řízení. „Následně bude vybrána nejvýhodnější nabídka a podepsána smlouva o dílo. Předpokládaný termín zahájení realizace je druhá polovina měsíce května," sdělil dnes PvNovinkám Petr Brückner z ORI.

„V současné době probíhá příprava výběrového řízení na dodavatele stavby. Předpoklad zahájení realizace akce je od 04/2018 s dokončením do 05/2018,“ dodal Zajíček.

Město v minulém roce směnilo a vykoupilo některé pozemky, nutné k rozšíření vozovky.

Komunikace, která je stále více využívána motoristy k cestám do nákupní zóny v Držovicích, je úzká a dvakrát lomená de facto v pravém úhlu. Silnice bude splňovat příslušné normy a rozšíří se na 6 metrů. „Bohužel s podjezdem nic nenaděláme, jednak nám nepatří, druhak jeho přestavba není možná," dodala primátorka Alena Rašková. (ber)

Ilustrační foto: ber, MMPv

Poslat nový komentář