Vedení města žádá rychlou opravu dálničního mostu na D46 v Prostějově

Vedení města žádá rychlou opravu dálničního mostu na D46 v Prostějově
ilustrační foto

Obavy o bezpečnost motoristů, cyklistů i pěších byly důvodem upozornění na nedobrý stav dálničního mostu na D46 ul. Kralická, které vedení města Prostějova zaslalo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Není možné, abychom souhlasili s tím, v jaké stavu se most nachází. Jde o bezpečnost a zde se obáváme, že by mohlo dojít k ohrožení lidí.  Proto jsme přistoupili k apelu na majitele mostu a žádáme urychlenou opravu,“ uvedla primátorka Prostějova Alena Rašková.

Ředitelství silnic a dálnic ČR reagovalo na toto upozornění o špatném stavu dálničního mostu následovně:

„Na tento i další mosty naše správa zpracovává projektové dokumentace na celkovou opravu. Vzhledem ke zhoršení jejich stavu v posledním období jsme vypsali výběrové řízení na okamžité sanační práce. Zhotovitel je již znám, přesto jsme místo nad autobusovou zastávkou a cyklostezkou zajistili sítěmi proti odlupu zvětralých částí nosné konstrukce - viz. foto. Samotné sanační práce začnou bezprostředně po podpisu smlouvy a předání staveniště zhotoviteli,“ slíbila za technický dozor Ředitelství silnic a dálnic – správu Olomouc Ivana Švecová. (red)

Foto: ŘSD

Komentáře

Hanáčtí trdloni si měli dálniční most postavit nad radnicí..........hahahaha

Šak taky,kterej vyholenej hanáckej mozek nechal stavět dálnici městem.....hahahaha.A ty dnešní v tom pokračujou.......hahahah

Velení města velí v čele se štumbanfuhrerem Fišerem

Poslat nový komentář