Cenu kraje dostane fotograf Štreit

Cenu kraje dostane fotograf Štreit
ilustrační foto
Další fotky: 
Cenu kraje dostane fotograf Štreit

Fotograf Jindřich Štreit obdrží Cenu hejtmana Olomouckého kraje za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením za rok 2017. Na svém posledním zasedání o tom rozhodli krajští zastupitelé.

„Z ocenění mám samozřejmě radost. Osobně se mě totiž velmi dotýkají osudy těch, které fotografuji. Moje práce není jen o tom, že je vyfotím. Chci jim prostřednictvím snímků pomoci zlepšit život,“ vysvětlil Jindřich Štreit.

Ocenění uznávaného fotografa navrhl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek. Nominaci odůvodnil tím, že Štreit realizuje v Olomouckém kraji řadu projektů podporujících osoby se zdravotním postižením a mimo jiné spolupracuje s asociací rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou.

„Také v našem muzeu vystavoval profesor Štreit snímky, které měly upozornit na to, kolik energie a úsilí dospělé stojí, když chtějí svému dítěti zajistit plnohodnotný život a posouvat ho kupředu,“ uvedl ředitel Holásek.

Jindřich Štreit převezme ocenění z rukou hejtmana Ladislava Oklešťka při zahájení dalšího zasedání krajského zastupitelstva, které proběhne 25. června. (red)

Foto: kr-olomoucky.cz

Poslat nový komentář