DiscGolf vládne Olomouckému kraji. V Prostějově zatím nebude

DiscGolf vládne Olomouckému kraji. V Prostějově zatím nebude
ilustrační foto
Další fotky: 
DiscGolf vládne Olomouckému kraji. V Prostějově zatím nebude

Náměstek hejtmana Dalibor Horák spolu se starostou Uničova Radkem Vincourem navštívili v neděli 22. dubna tradiční discgolfový turnaj O pohár starosty města, který se konal na osmnáctijamkovém hřišti v uničovském parku. Akce se účastnilo více než devadesát sportovců všech kategorií z celé republiky, Polska, Slovenska a Švédska.

„Discgolfové aktivity jsme v Uničově spouštěli zhruba před pěti lety jako první v Olomouckém kraji. Dnes je v České republice okolo čtyřiceti sportovišť, kde je možné tento méně známý sport provozovat. Hřiště stále chybí v mnoha větších městech včetně Olomouce. Ke zlepšení situace by mohl přispět krajský dotační program na podporu výstavby sportovních zařízení," uvedl po vyhlášení výsledků turnaje náměstek Horák.

Hejtmanství letos plánuje rozdělit mezi sportovce miliony korun, a to nejen na rozvoj a údržbu sportovních zařízení, ale také na činnost samotných klubů. Do Prostějova ale žádné peníze nedoputují.

Jak PvNovinky v září informovaly, DiscGolf, neboli obdoba klasického golfu, měl mít své místo v lokalitě biokoridoru Hloučela. Vše je ale jinak. Agentura ochrany přírody a krajiny dala zamítavé stanovisko a vybudování discgolfového hřiště zarazila. Více si o projektu můžete přečíst na http://pvnovinky.cz/diskgolf-park/40476-prostejov-bude-mit-discgolf-park....

„Jako nejvhodnější pro umístění Discgolf parku se nám jevila právě lokalita nově budované plochy zeleně v biokoridoru Hloučela. Bohužel, Agentura ochrany přírody a krajiny z pohledu dotačních podmínek 32. výzvy Operačního programu Životního prostředí, z něhož je zeleň financována, dala zamítavé stanovisko. Dle vyjádření, podmínky dotačního titulu umístění v dané lokalitě neumožňují,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Vedení města stále hledá jinou vhodnou lokalitu, kde by DiscGolf mohl být umístěn. Do té doby je výstavba „hřiště“ odložena. (ber)

Foto: kouty.kr-olomucky.cz, MMPv

Poslat nový komentář