Opět na špici!

Opět na špici!
ilustrační foto
Další fotky: 
Opět na špici!
Opět na špici!
Opět na špici!
Opět na špici!
Opět na špici!

Prostějovská taneční škola Pirouette je opět na špici ve svém oboru. V měsíci květnu se účastnila celorepublikových kol nejstarší taneční organizace, Svazu učitelů tance. Začátkem měsíce se v Litoměřicích probojovala choreografie „Poor mothers“ ze 13 tanečních vystoupení do finále disciplíny Taneční a parketové kompozice v hlavní věkové kategorii. Již to byl obrovský úspěch, finále děvčata pod vedením Ivy Kuptíkové zatančila tak přesvědčivě, že porota musela vytahovat kapesníčky. Procítěnou choreografii porota nakonec ocenila kovem nejdražším, a tak první zlatá medaile visela na krku prostějovských „Piruetek“.

Další choreografie, tentokráte v disciplíně Show dance, poukazuje na současné problémy ve společnosti. Choreografie s názvem „Můj život, moje rozhodnutí“ ztvárňuje, jak rychle se člověk může z pohodlí domova dostat až na ulici. Choreografii opět připravila Iva Kuptíková. I tato originální choreografie získala nejvyšší uznání, a do Prostějova tak jela hned dvě zlata.

Již tradičním účastníkem celorepublikového kola jsou tzv. Senioři, tanečníci z řad rodičů, kteří si umí ze sebe udělat pořádnou legraci a tanečně se „zmáčknout“ na maximum. Letošní choreografie „To byly časy“ rozesměje jak tanečního profíka, tak člověka, který se o tanec příliš nezajímá. Tato formace si nakonec vytančila krásné 3. místo z celkem 11 tanečních škol.

Nejmenší děti ve věku 6 – 8 let měly své mistrovství tento víkend v Brně. A zde si 15 malých šikulek s choreografií Petry Vránové „Po setmění“ vytančilo krásné 2. místo na Festivalu tanečního mládí.

Taneční školu Pirouette nyní čekají ještě další celorepubliková kola ostatních pořadatelů, jako je Taneční skupina roku nebo Czech dance master. Závěrem sezony zvou všechny Prostějovany na velkou taneční show, kde mohou diváci spatřit nejen soutěžní choreografie, ale i nový taneční projekt, který vzniká k 10. výroční TŠ Pirouette.

Petra Vránová

Poslat nový komentář