Veteráni se letos z lázní do lázní nevydají

Veteráni se letos z lázní do lázní nevydají
ilustrační foto

V loňském roce po třinácté auto a moto veteráni absolvovali cestu Z lázní do lázní. Svátek všech milovníků starých strojů začínal tradičně ve Skalce a končil odpoledne ve Slatinicích. Závod pořádá Hanácký auto moto veterán klub v AČR Prostějov ve spolupráci s Lázněmi Slatinice a Skalka, Obecním úřadem Čechy pod Kosířem a Vlastivědným muzeem Olomouc. Letos se ale nepojede.

„Na této sportovní soutěži nerozhoduje maximální rychlost vozidel, ale jezdec musí dodržet průměrnou rychlost-maximálně do 59 km/hod. Trasa soutěže měří 49 km a vede po silnicích prostějovského a olomouckého okresu a není uzavřena,“ vysvětlil předseda pořádajícího klubu Petr Studený. A to je právě zádrhel. Většina komunikací, po kterých se závod jede, je v rekonstrukci, třeba jako cesta Prostějov - Mořice. „Proto se technický výbor klubu shodl na tom, že letošní ročník zruší,“ dodal Studený.

O nablýskané krasavce ale nepřijdete. Jen je uvidíte dříve, a to už 16. června, kdy se pojede Veterán Rallye se startem v Němčicích nad Hanou. (ber)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář