Olomoucký Beerfest nabídne pivo i kapely

Olomoucký Beerfest nabídne pivo i kapely
ilustrační foto

Olomoucký pivní festival, zkráceně Beerfest, je za dveřmi. Vypukne už ve čtvrtek 24. května a nabídne nápoje z produkce 43 pivovarů. Ty slibují, že na Korunní pevnůstku přivezou nejen svůj běžný sortiment, ale často i speciály, uvařené speciálně pro tento olomoucký svátek piva. Pivní festival se letos koná po osmnácté, vznikl v roce 2001. Své brány na Korunní pevnůstce otevře ve čtvrtek 24. května. Potrvá až do soboty.

Žízeň na Beerfestu rozhodně hrozit nebude. Více než čtyři desítky pivovarů a na každém stánku několik druhů piva. Vyzkoušet všechno už zdaleka není v silách jednoho člověka. „Snažíme se vždy na festival přivézt zajímavé pivovary. Nabídka těch malých je už skutečně obrovská, v dnešní době mají na festivalu, alespoň co se týče počtu stánků, už mají minipivovary převahu,” říká hlavní pořadatel Pavel Spálený.

Beerfest s číslovkou 17 nabídne bohatý doprovodný hudební program napříč žánry. Hlavní hvězdou, která vystoupí v sobotu, bude snad nejlegendárnější česká kapela, letos šestapadesátiletý Olympic. „Na festivalu jsme je za těch sedmnáct let ještě nikdy neměli, na tuhle premiéru se opravdu hodně těšíme," raduje se Spálený. „Mám obrovskou radost, že se podařilo domluvit kapelu Gaia Mesiah. Částečně dívčí kapela v čele s charismatickou zpěvačkou Markou Rybin ukončila činnost v roce 2011, před dvěma lety se ale dala znovu dohromady a od té doby příležitostně znovu vystupuje. Marka Rybin ale Beerfest zná velice dobře, vystoupila tu několikrát po sobě s kapelou Skyline a pokaždé sklidila mohutné ovace,“ dodává Spálený.

Na Beerfest se vrátí i skupina Mandrage, která vystoupí v pátek. Chybět nebudou ani kapely, které by se už daly označit za festivalové stálice: Horkýže slíže či Mig 21. V programu se objeví i Walda Gang a Žlutý pes a Desmond.

Clý program najdete na http://www.pivnifestival.cz/pages/program.php.

(red)

Poslat nový komentář