Euroklíč otevírá dveře postiženým lidem. I díky Olomouckému kraji 

Euroklíč otevírá dveře postiženým lidem. I díky Olomouckému kraji 
ilustrační foto

 

Téměř sto padesáti tisíci korunami podpoří Olomoucký kraj projekt Euroklíč. Jeho cílem je vybavit veřejná sociální zařízení i ostatní prostory Eurozámky, které usnadní jejich používání lidem s tělesným postižením a například i seniorům. Hejtmanství se na tom dohodlo s Národní radou osob se zdravotním postižením.

„Kraj realizuje řadu projektů, které mají lidem s postižením usnadnit život. Jde třeba o transformaci rozsáhlého zařízení v Nových Zámcích nebo nový dotační titul, který podpoří hendikepované sportovce,“ přiblížil konkrétní podobu krajské podpory hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

 

Sídlo krajského úřadu bylo v úterý 15. května místem shromáždění krajské rady osob se zdravotním postižením. Kromě informací o práci výboru za minulý rok se jednalo také o plánu činnosti a návrhu rozpočtu na letošek. „Hájíme práva osob se zdravotním postižením a Olomoucký kraj nám v tom vydatně pomáhá. Chci vyzdvihnout například novátorský přístup hejtmanství při sjednávání smluv s dopravci. Díky tomu by všechny autobusy v regionu měly být do osmi let nízkopodlažní,“ uvedl Milan Langer, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Olomouckého kraje. (red)

 

Poslat nový komentář