Jarní dny zdraví vzbudily velký zájem

Jarní dny zdraví vzbudily velký zájem
ilustrační foto

Ve dnech 21. a 22. května 2018 proběhl již 16. ročník Jarních dnů zdraví tentokrát v  prostorách na zámku v kavárně Dvořák. Zájem byl jako obvykle velký.

„Lidé si mohli nechat vyšetřit hladinu celkového cholesterolu a glukózy z kapilární krve. Následně dostali zájemci informace z oblasti zdravého životního stylu. Výživa, pohybová aktivita a duševní zdraví z velké části ovlivňují zdraví člověka, a proto je nutné při vyšších hodnotách tlaku, tuku BMI cholesterolu a glukózy změnit jídelníček, podpořit své duševní zdraví a zvýšit pohybovou aktivitu. V několika případech doporučili pracovnice Národní sítě podpory zdraví návštěvu lékaře. Občané města Prostějova také mohli využít letáčky s doporučením změny jídelníčku, pohybu a životního stylu," uvedla koordinátorka Zdravého města Alena Dvořáková a přidala i anonymní výsledky měření.

Jak jsme tedy zdraví?

Odborní pracovníci Národní sítě podpory zdraví z. s. prováděli měření na přístrojích, které využívají nejnovější technologie k monitorování hladiny glukózy a cholesterolu v oblasti primární prevence. Měření se zúčastnilo celkem 108 osob, toho 21 mužů a 87 žen. Čtyři osoby byly pod 25 let, 21 osob mělo 25 - 60 let a nad 60 let bylo 83 osob.

Fyziologická hladina celkového cholesterolu v krvi je 3,0 – 5,0 mmol/l. Průměr hladiny cholesterolu byl 5,68 mmol/l, zvýšenou hodnotu mělo 55% vyšetřovaných. Průměr glykémie = 6,49 mmol/l. Zvýšená hladina glukózy byla zaznamenána jen u 4 osob.

Lidé navštěvují Dny zdraví opakovaně, přemýšlí nad svým životním stylem, a snaží se pak zlepšit své zdraví.

(Zdroj MMPv)

Poslat nový komentář