Čtvrtý ročník Aktivního seniora byl úspěšný

Čtvrtý ročník Aktivního seniora byl úspěšný
ilustrační foto

Dne 29. 5. 2018 proběhla v Kolářových sadech v Prostějově vědomostně dovednostní soutěž s názvem „Aktivní senior“. Soutěž se konala pod záštitou Zdravého města Prostějova a primátorky Aleny Raškové. Celou akci připravila městská policie s prostějovskou knihovnou a dalšími partnery, ve spolupráci s odborem sociálních věcí magistrátu města Prostějova. Senioři si mohli vyzkoušet střelbu na laserové střelnici, jízdu na motokárách dále poznávali přírodu, ošetřovali různá zranění, a vyplňovali různé testíky, kvízy a rébusy. Nechyběly ani úkoly na procvičení paměti.

Čtvrtý ročník soutěže pro dříve narozené občany vypukl v úterý dopoledne, krátce po desáté hodině. Začátek soutěže symbolicky odstartovala Alena Rašková a její náměstek Pavel Smetana. Oba zástupci města popřáli šestatřiceti účastníkům mnoho štěstí a úspěchu. Zazněla i známá věta, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Po povzbudivých slovech se všech 12 soutěžních týmů vydalo zdolávat patnáct úkolů.

Jednotlivá stanoviště připravili strážníci Městské policie Prostějov, PČR, HZS, Ochránci přírody IRIS regionální sdružení Prostějov, Střední zdravotnická škola, Městská knihovna Prostějov a SŠ veřejnoprávní TRIVIS. Po zdolání všech disciplín čekalo na soutěžící občerstvení. Ti, kteří měli zájem, mohli navštívit hvězdárnu, kde pro ně vedoucí astronomického oddělení připravil zajímavou přednášku o slunci s možností 3D projekce.

„Velké poděkování patří nejen organizátorům ale i těm, co se na soutěži jakkoli podíleli. Nelze opomenout studenty CMG a GJW a velký dík patří i panu Trutnovskému za doprovodný program ve hvězdárně. Poděkování si zaslouží i všech 36 soutěžících, které neodradilo ani příliš teplé počasí. Doufáme, že se i v dalším ročníku se spoustou z nich setkáme," uvedla za MP Pv strážník Tereza Greplová. (red)

Foto: MPPv

Poslat nový komentář