Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit 1 158 řidičů
Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká. Na Prostějovsku tak dosud neučinilo 1 158 lidí.
„Do konce roku by mělo být vyměněno celkem 1 158 řidičských průkazů. Z tohoto počtu jich 614 mělo být vyměněno do konce října,“ sdělil dnes PvNovinkám veduí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. „V případě, že lidé nezažádají o nový doklad ve standardní lhůtě a usednou za volant s propadlým řidičským průkazem, riskují pokutu na místě do 2 tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun," upozornil Nakládal.
O výměnu dokladu je možné požádat tři měsíce před skončením platnosti dokladu. K výměně je nutné donést doklad platný totožnosti a stávající řidičák. Při podání žádosti už žadatel nemusí předkládat papírovou fotografii, úředníci pořídí digitální. Výměnu dokladu je možné provést i zpětně. I v takovém případě je výměna ve standardní lhůtě zdarma. Pokud řidič využije vydání v expresním termínu do 5 dnů, bude ho výměna stát 700 korun.
Z hlediska věku se potom výměna týká nejvíce řidičů ve věkové skupině 61 a více let, ve věkové skupině do 30 let jich je naopak nejméně.Výměnu řidičského průkazu je od července možné provést na jakémkoli úřadě s rozšířenou působností. (ber)
Ilustrační foto: MD ČR

Poslat nový komentář