Rada chce Fed Cup ČR podpořit 1,5 milionem korun

Rada chce Fed Cup ČR podpořit 1,5 milionem korun
ilustrační foto

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům schválit poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019 na podporu pořádání utkání Fed Cupu ČR : Kanada.

Milovníky bílého sportu čeká jedna velikonoční lahůdka. Tou bude utkání o udržení v elitní světové skupině Fed Cupu. České tenistky změří ve dnech 20. a 21. dubna 2019 své síly s Kanadou.

„Tato zpráva je pro příznivce tenisu o to zajímavější, že tentokrát se zápas Fed Cupu odehraje přímo v našem městě, v Prostějově. Jsem rád, že naši diváci budou mít možnost vidět nejlepší české hráčky přímo na kurtu v prestižním mezinárodním klání. A samozřejmě počítáme i s příjezdem fanoušků bílého sportu,“ okomentoval tenisovou akci, kterou by rádo město dotačně podpořilo, primátor František Jura.

„Peníze, pokud je zastupitelé odsouhlasí, půjdou konkrétně na ubytování a stravování, dále na cestovné, propagaci, marketing, média a pořadatelskou službu,“ konkretizoval dotační směr financí náměstek primátora Jan Krchňavý s tím, že členové komise sportovní projednali žádost formou per rollam a doporučili ji podpořit v plné výši 1,5 milionu korun. (red)

Foto: MMPv

Poslat nový komentář