V Olomouci se budou konat Chmelovy dožinkê

V Olomouci se budou konat Chmelovy dožinkê
ilustrační foto

Poděkování za sklizeň chmele, přehlídka minipivovarů a řemeslně vařených piv, spousta dobré hudby a bohatý program pro děti. Hlavně o tom bude letošní ročník festivalu „Chmelovy dožinkê“, který proběhne v sobotu 7. září 2019 v Areálu Amerika v Olomouci-Holici.

Dvanáctý ročník festivalu Chmelovy dožinkê bude tradičním, rodinným a poučným zážitkem. Návštěvníci budou moci ochutnat piva z desíti rozličných malých pivovarů z různých koutů Moravy, za doprovodu pěti výborných kapel.

Ačkoliv se tedy jedná především o pivní festiválek, snaží se „Chmelovy dožinkê" odlišit od ostatních pivních akcí především svou pohodovou, rodinnou atmosférou. Připraven je bohatý doprovodný program jak pro dospělé, tak pro děti.

Zúčastnit se tak budete moci několika workshopů (např. výroba pivonosičů nebo barefoot sandálů), her a soutěží o ceny, budou dvě loutková představení a ještě mnohem více. K tanci i poslechu bude hrát Cimbálová muzika Primáš, Terez Wrau, KOFE@VLNA, Los Perdidos nebo Plum Domplings. Po celou dobu bude k mání také výborné jídlo. Nebudou chybět speciality z grilu, udírny a pizza z pece, přistaven bude také Blues Bar Garch a jejich vegedobroty, pro děti i dospělé budou Palačinky od Zdeničky a kafe si dáte z olomoucké kavárny Kafe jako lusk.

V rámci programu se návštěvníci můžou těšit také na 1. mistrovství Olomouce & Universa v opékání na krásu. Pro děti budou připravené workshopy, jako například Olomoucká dílna, Loono, výroba barefoot sandálů či kvítková štafeta. (red)

Poslat nový komentář