Střední škola designu a módy slaví stovku!

Střední škola designu a módy slaví stovku!
ilustrační foto

Střední škola designu a módy letos slaví 100. výročí svého založení. V rámci oslav proběhne v měsíci září a říjnu několik akcí, na které by SŠDAM ráda pozvala nejen bývalé absolventy školy, ale celou prostějovskou veřejnost.

Dne 11. září od 14 hodin až do večerních hodin bude probíhat ve Smetanových sadech studentský happening. Na studentský happening přijali pozvání i významní hosté. Vizážistickou show předvedou přední vizážisté českých celebrit Pavel Kortán a Miroslava Česlová. Simova Sokolová a Jarmil Valíček patří zase mezi špičkové kadeřníky České republiky. I oni předvedou něco ze svého umu. Od 17 hodin bude park patřit módním přehlídkám. Své kolekce předvedou jednak absolventi Střední školy designu a módy, dále módní návrhářka Yvona Leitner, která už několik roků vyučuje na SŠDAM modelovou tvorbu, a samozřejmě hosté – módní návrháři Petr Kalouda, Sandra Švédová, Tomáš Machálek a další. V roli modelek vystoupí herečka Petra Bučková alias Naďa Mázlová ze známého seriálu, Aneta Vignerová, naše poslední česká miss, miss Nikola Buranská, modely a modelky z agentury Pestige Models, která pořádá soutěž Look Bella, a samozřejmě studenti a studentky SŠDAM.

Studentský happening však nebude pouze o módě. Obor Multimediální tvorba bude v průběhu odpoledne a večera promítat studentské filmy v sále kina Metra. I tento obor má svého významného hosta. Je jím Petr Kolečko, známý scénárista, jehož jméno stojí za seriálem Most a je spojeno i s celovečerním filmem Masaryk.

Ve foyeru kina Metra bude k zhlédnutí výstava výtvarných prací studentů oboru Užitá malba a design interiéru.

Celým odpolednem a večerem nás provede známý prostějovský moderátor Aleš Procházka.

„Dne 4. října v 19 hodin se Městské divadlo stane dějištěm galavečera k výročí založení školy. Večer nese název Doteky módy aneb 100. výročí založení školy, opět to bude večer ve víru módních přehlídek, tentokrát nesoutěžní, 5. října vás zveme na den otevřených dveří do Střední školy designu a módy. Můžete si nejen prohlédnout školu, ale i posedět v naší malé, příjemné kavárně a společně si s přáteli zavzpomínat," přidala pozvání ředitelka školy Ivana Vaňková. (red)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář