U nemocnice budou parkovací hodiny!

U nemocnice budou parkovací hodiny!
ilustrační foto

Parkování před prostějovskou nemocnicí nemocnicí je již dlouhou dobu problémem pro pacienty i návštěvníky zdravotnického zřízení. Ani přes vybudování nového parkoviště v areálu nemají kde své vozy zaparkovat. Na veřejném parkovišti před nemocnicí to často, kvůli autům zaměstnanců a obyvatel přilehlého sídliště, není možné. Město proto přistoupí k novému řešení, parkovacím hodinám.

„Rozhodli jsme, že část parkoviště osadíme betonovými zábranami a omezíme zde dobu stání. U vjezdu bude dopravní značka Parkoviště s parkovacím kotoučem. Dodatková tabulka pak umožní od 7 do 16 hodin návštěvám nemocnice parkování na dobu maximálně tří hodin," vysvětlila náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková. „U nemocnice jinou možnost nemáme. Nemůžeme však úplně vyblokovat obyvatele sídliště. Po čtvrté hodině už omezení platit nebude," podotkla náměstkyně.

Parkoviště bude označeno dopravní značkou DZ IP 13b – „Parkoviště s parkovacím kotoučem“. Tato označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce k dopravní značce IP 13b je pak vyznačena doba, po kterou je tam bezplatné parkování umožněno.

V Prostějově už systém funguje ve Školní a Demelově ulici, kde je parkování povoleno jednu hodinu. „Na parkovacím kotouči (parkovacích hodinách) se vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem (například: „Příjezd 10:30 hod"). „Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku," upozornil velitel prostějovských strážníků Jan Nagy.

Parkovací kotouče je možné zakoupit mimo jiné v Regionálním informačním centru Prostějov. (ber)

Foto: ber

Komentáře

No nevím jestli je to to pravé řešení. Pojedete na vyšetření a budete tam délejak tři hodiny. neboť u jednoho doktora budete čekat třeba dvě hodiny než vás vezme a pak vás pošle na nějaké vyšetření k jinému lékaři a jste tam hned pět hodin.
Také nechápu proč osazují v tomto městě další dopravní značky, když nikdo nevyžaduje, aby se dodržovali. Jako příklad může sloužit Šárka, kde je jsou osazeny značky IZ5a - Obytná zóna. Nemělo by se tedy stát mimo vyhrazená parkoviště, ale bohužel hodně aut zaparkují kam se jim zlíbí. Nikoho nezajímá, že nemůže někdo vyjet z parkoviště, nebo že stojí přímo v křižovatce a ohrožuje bezpečnost vozidel vjíždějících nebo vyjíždějících z vnitrobloku. Nehledě o dobrodruzích nerespektujících jednosměrku.

Nevím - není to krok zpět? Jedete jednorázově do nemocnice, zjistíte, že potřebujete k parkování parkovací hodiny?? Vezmete to tedy do centra města, abyste je koupili a pak se vrátíte k nemocnici? Je 21. století a parkovací hodiny jsou vynález starý cca 85 let!!! To skutečně jako vážně budou řidiči muset kupovat papírové hodiny? Vám to nepřipadne vůbec v roce 2019 divné? Řešením by bylo i venkovní parkoviště dát na závoru a platit za skutečný čas za závorou mínus 1 hodina zdarma.

Totalni picovina co Alena Rašková co si zas vymyslela a kurva udelaj teda poradny parkoviste pro sidleste u hloucele!!!

Poslat nový komentář