Veterináři zadrželi bezmála 300 kg drůbežího masa. Pocházelo od kamaráda

Veterináři zadrželi bezmála 300 kg drůbežího masa. Pocházelo od kamaráda
ilustrační foto

Veterinární inspektoři Státní veterinární správy v Olomouckém kraji na základě podnětu, jímž byl inzerát na sociálních sítích nabízející „prodej zmrazených slepic z vlastního chovu“, provedli kontrolu potravinářského podniku v Hustopečích nad Bečvou. A nestačili se divit.

„Na místě inspektoři nejdříve uskutečnili kontrolní nákup, kdy jim byla prodaná zmrazená slepice v sáčku bez jakéhokoliv označení. Při následné kontrole objevili v mrazících boxech v prostorech provozovny 232 kusů zmrazených slepic vcelkovém množství cca 280 kg bez jakéhokoli označení a průvodních dokladů. Provozovatel, který se účastnil kontroly, nepředložil žádné doklady o původu prodávaných slepic, kontrole pouze sdělil, že se jedná o „maso od jednoho jeho kamaráda“," uvedl tiskový mluvčí SVS ČR Petr Vorlíček.

SVS zmíněnému subjektu nařídila neškodnou likvidaci drůbežího masa neznámého původu v asanačním podniku. Veškeré maso bylo znehodnoceno modrou barvou, aby nemohlo dojít k jeho uvedení na trh. Zároveň byla provozovateli zakázána výroba, zpracování a uvádění živočišných produktů na trh (zmrazeného drůbežího masa).

Provozovateli potravinářského podniku za porušení platných předpisů může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše 1 mil. Kč.

„Vzhledem k tomu, že se objevily v mediálním prostoru spekulace, že by se mělo jednat o kontrolu ve společnosti Váhala, SVS k tomuto sděluje, že popsaná kontrola se týkala úplně jiného subjektu, se kterým firma Váhala nemá nic společného," doplnil mluvčí.

(Zdroj: SVS ČR)

Poslat nový komentář