Příběhy klokánkových dětí. Terezky a Dominika se matka vzdala se matka vzdala

Příběhy klokánkových dětí. Terezky a Dominika se matka vzdala se matka vzdala
ilustrační foto

Půlroční Dominik byl do Klokánku umístěn v červnu na žádost matky, která musela opustit azylový dům pro matky s dětmi kvůli nedodržování režimu a nedostatečné péči o miminko. Jeho stav byl při příjmu velmi zanedbaný. Ani otec nebyl schopen se o dítě postarat, nepracoval a neměl kde bydlet. Po dvou měsících byl Dominik do Klokánku svěřen soudně.

V květnu se mu narodila sestřička Terezka, která byla rovnou z porodnice umístěna do kojeneckého ústavu, zpočátku spolu s matkou. Ta ale péči o dceru ani pod dohledem nezvládala, proto jí byl pobyt v ústavu ukončen, a holčička tam zůstala na základě předběžného opatření. Po devíti měsících rozhodl soud o přemístění Terezky do Klokánku za jejím bráškou. Oba sourozenci tu výborně prospívali. Byly to velmi živé, usměvavé a převážně pozitivně naladěné děti.

Matka v průběhu doby pozbyla rodičovských práv, ale otec děti občas navštěvoval, a dokonce požádal o jejich svěření do své péče. Soud mu však nevyhověl, protože nesplňoval základní materiální ani osobnostní podmínky. Oba sourozenci byli proto nahlášeni příslušným úřadům ke zprostředkování pěstounské péče. A v listopadu Dominik s Terezkou odešli ke svým novým a určitě těm nejlepším rodičům. Hurá! (red)

Ilustrační foto: pixabay.com

Poslat nový komentář