Prostějov získal titul Aktivní obec 2019 pro Olomoucký kraj

Prostějov získal titul Aktivní obec 2019 pro Olomoucký kraj
ilustrační foto

Již třetím rokem se obce v České republice mohly zapojit do soutěže Aktivní obec pořádanou kolektivním systémem ASEKOL. Soutěž je vyhlašována v rámci podpory osvěty a sběru drobného elektra prostřednictvím červených kontejnerů. Odměňovány jsou nejaktivnější obce s největší výtěžností sběru prostřednictvím červených kontejnerů v přepočtu na obyvatele za dané období a intenzita medializace témat souvisejících s recyklací elektrozařízení v tisku nebo v online médiích.

V těsném souboji nejaktivnějších obcí ve zpětném sběru vysloužilých elektrozařízení zvítězilo statutární město Ostrava. Dalšími výherci v jednotlivých krajích byla města Strakonice, Rosice, Mariánské Lázně, Ždírec nad Doubravou, Město Jičín, Jilemnice, Prostějov, Přelouč, Město Starý Plzenec, Jesenice, Město Krásná Lípa a obec Martinice.

V soutěží jsou bodově hodnoceny tři oblasti:

„První oblastí je výtěžnost sběru v červených stacionárních kontejnerech. Jde o červené kontejnery na sběr drobného použitého elektra. Druhou oblastí je propagace zpětného odběru elektrozařízení a tou třetí pak navýšení průměrné výtěžnosti sběru v červených kontejnerech,“ vyjmenoval první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Třídění elektroodpadu si získává mezi českými domácnostmi svůj trend, avšak je neustále potřeba obyvatele vzdělávat. „ASEKOL s městem Prostějovem dlouhodobě spolupracuje na sběru i aktivitách týkajících se osvěty a informování o potřebě třídění vysloužilých elektrozařízení. Proto jsem rád, že v letošním roce získalo ocenění právě toto město,“ řekl Zdeněk Kovářík regionální manažer společnosti ASEKOL. (red)

Poslat nový komentář