Policisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center

Policisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center
ilustrační foto
Další fotky: 
Policisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center
Policisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center
Policisté a strážníci se věnovali prevenci u nákupních center

S blížícími se svátky se začíná zvyšovat počet lidí navštěvujících nákupní centra. S větší koncentrací lidí souvisí bohužel také vyšší aktivita různých zlodějíčků, kteří se rádi obohatí na úkor nakupujících shánějících vánoční dárky. Vzhledem k nakupování dárků sebou lidé v tomto období také často nosí větší částky peněz než obvykle a škoda v takových případech je pak vyšší. Proto policisté v tomto období častěji vyráží do nákupních zón, kde nejen působí preventivně, ale také občany aktivně upozorňují na hrozící rizika.

První taková akce v letošním roce proběhla ve středu během dopoledne před jedním z prostějovských supermarketů v Plumlovské ulici. Při akci realizované v součinnosti Policie České republiky a Městské policie Prostějov strážci zákona upozornili nejednoho z nakupujících na nedostatky jako jsou třeba tašky v nákupních košících, peněženky viditelně uložené v horní části tašek, nebo i přímo v rukou. Kromě rad policisté rozdali také množství preventivních letáků s radami k dané problematice, nákupních tašek s reflexními pruhy a dalšího preventivního a propagačního materiálu. Podobné akce v prostějovských nákupních zónách jsou naplánovány i po zbytek předvánočního období.  

Pro ty, kteří dnes policisty osloveni nebyli, přináší několik základních rad, jak si zlodějem nenechat pokazit advent:

 • Svoji tašku, kabelku, či jiné zavazadlo mějte stále pod dozorem.

 • Nenechávejte své osobní věci, kabelku, tašku, apod. zavěšené na nákupním košíku – zloděj dříve či později využije okamžiku vaší nepozornosti a zavazadlo vám odcizí.

 • Nenoste u sebe velkou finanční hotovost, výhodnější je platební karta, kterou lze v případě odcizení obratem zablokovat. 

 • PIN kód nemějte uvedený v blízkosti platební karty.

 • Peněženku a doklady noste pokud možno odděleně.  

 • Boční kapsy batohů, tašek či oděvů nejsou vhodné pro uložení peněz.

 • Mobilní telefon ukládejte na bezpečné místo uvnitř kabelky nebo do vnitřních kapes oděvu.

 • Při vybírání peněz z bankomatu si všímejte svého okolí, dodržujte bezpečnostní pravidla.

 • Při vykládání nákupu z vozíku buďte velmi opatrní. Pokud kabelku odložíte na některé ze sedadel, všechny ostatní dveře vozidla ihned uzamkněte.

 • Nenechávejte volně odložené věci ve svém vozidle. Mějte na paměti, že „automobil není trezor!“ 

 • Při jakémkoliv podezření na protiprávní jednání ze strany potencionálních pachatelů ihned kontaktujte bezplatnou linku tísňového volání 158. (red)

Poslat nový komentář