Rovný milion pro včelaře. Kraj jim přidá na úly i kvalitní chov

Rovný milion pro včelaře. Kraj jim přidá na úly i kvalitní chov
ilustrační foto

Olomoucký kraj také v příštím roce podpoří včelaře. Mezi začínající i stávající chovatele rozdělí hejtmanství jeden milion korun. Jde o nejvyšší částku v historii tohoto dotačního programu.

„Olomoucký kraj podporuje začínající včelaře od roku 2008. Díky dotaci si mohou pořídit nejen kvalitní chovný materiál, ale také například nástavkové úly nebo základní vybavení v podobě ochranných pomůcek,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš.

Kromě začínajících hejtmanství už před dvěma roky zavedlo podporu také pro stávající včelaře. Ti mohou dotaci použít na nákup nových kompletních nástavkových úlů s oddělitelným zasíťovaným dnem, které umožňuje sledovat spad varroázy.

„Včelaři, kteří museli svá včelstva zlikvidovat na pokyn orgánů Státní veterinární správy, pak mohou peníze využít na nákup plemenného a chovného materiálu – samostatných matek s doložením původu nebo oddělků,“ vysvětlil náměstek Klimeš.

Příjem žádostí bude zahájen 20. ledna. Maximální výše dotace poskytované na jednu akci je limitovaná částkou deset tisíc korun.

(Zdroj: olkraj.cz)

Poslat nový komentář