Prostějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí

Prostějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí
ilustrační foto

Eliška, Sofie, Tereza, Jakub, Jan, Tomáš, Filip jsou nejčastější jména 832 dětí, které přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Prostějov. Už druhý rok za sebou zvítězili chlapci, kterých se narodilo 436, kdežto děvčat 396. Prvním miminkem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů, která se narodila hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci.

Nejplodnějším měsícem za uplynulý rok se stal červen, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 87 porodů. Nicméně v těsném závěsu za ním jsou srpen s 81 porody a říjen s 80 porody. Pouze jednou v porodníci přivedli na svět dvojčátka.

Prvním dítětem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová. Narodila se 1. ledna hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů. Další prvenství, jakožto 1. miminko města Prostějova, získala malá Lia Vymazalová, která přišla na svět 2. ledna ve 12 hodin 37minut s váhou 3 050 gramů a mírou 49 centimetrů.

Mezi nejoblíbenějšími tradičními českými jmény se objevila i jména zahraniční až exotická. „Přivítali jsme na světě i malou Noemi, Evelin, Nikoletu, Zoe, Medu, Hedu, Nikky, Olivii, Adinu, Amélii či Selmu. Mezi jmény chlapců vynikli zase Alfréd, Mateo, Sebastian, Barnabáš, Jeremiáš, Lucien, Chris, Robin, Kilián,“ prozradila Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov. (red)

Foto: Nemocnice Pv

Poslat nový komentář