Tip na výlet. Motýlarium Olomouc

Tip na výlet. Motýlarium Olomouc
ilustrační foto
Další fotky: 
Tip na výlet. Motýlarium Olomouc

V zahradním centru v Olomouci Holicích najdete první motýlarium na Moravě. Vstup je zdarma a prohlédnout si můžete vzácné tropické motýly z Filipín, Thajska nebo z Keni.

Motýlarium je v podstatě průhledný stan, oddělený od ostatních prostor centra. Je v něm stálá teplota pětadvacet stupňů Celsia, díky které můžete spatřit nejen dospělé krasavce, ale i motýlí „miminka“. V motýlariu jsou citrusy, malý vodopád a značná vlhkost, které obyvatelům vytváří podmínky, podobné jako v domovských pralesích.

Někteří motýli sají sladkou šťávu z kytiček, naplněných vatou s vodou a medem, jiní jsou zavěšení na obvodní síti motýlária. Některé naleznete na talířku s ovocem, jiné při pití z vodopádu. Motýli měří od pěti do patnácti centimetrů a dožívají se maximálně jednoho měsíce. Pocházejí z chovných farem dozorovaných místními úřady, do Olomouce se dováží kukly z Filipín, Thajska, Keni. Motýlci jsou krásně barevní, jsou to otakárkovití a babočkovití. Z těch největších jsou v motýlariu druhy caligo a morpha.

V centru, které je otevřeno každý den, si mimo milovníků motýlů přijdou na své i zahradníci, dekoratéři a příznivci květeny. (ber)

Foto: ber

Poslat nový komentář