Pamatujete? Vladimír Pucholt...

Pamatujete? Vladimír Pucholt...
ilustrační foto
Další fotky: 
Pamatujete? Vladimír Pucholt...

Filip ze Starců na chmelu, Milda z filmu Lásky jedné plavovlásky, četník ze Svatby jako řemen. To všechno jsou nezapomenutelné role Vladimíra Pucholta. Někdejší herec je světově uznávaným neonatologem.

V roce 1968 se narychlo sbalil a vyrazil směrem na západ. Ze začátku v Anglii to neměl vůbec lehké, ale našly se správné duše, které mu nabídly pomocnou ruku. Poté odešel do Kanady, kde vystudoval medicínu, o které snil. Stal se z něj specialista na pediatrii.

Dnes žije s manželkou Rosemary v Torontu, mají děti Camillu a chlapáka Lyndseye. Vladimír miluje letecké modelářství, pilotoval i sportovní letouny.

Tvrdil, že již nebude žádný film, ale nechal se umluvit v roce 1999 a ještě jednou se postavil před kameru. Hraje emigranta Poutníka ve filmu Návrat ztraceného ráje, kdy se vrací zpátky po létech, třebaže na skok, domů.

S Vladimírem Pucholtem a jeho manželkou se před časem potkal Lumír Kantor. Senátor a primář novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Pucholta během jeho návštěvy v Česku přivítal v Senátu Parlamentu ČR. „Roky je ale především známý kanadský neonatolog a pediatr. A tak si máme co říct. Píšeme si už 25 let dopisy a pro mě je celou tu dobu inspirativním vzorem," doplnil Kantor. (ber)

Foto FB: Lumír Kantor

Poslat nový komentář