Sdílení kol pokračuje od 1. března 2020

Sdílení kol pokračuje od 1. března 2020
ilustrační foto

Celkem 100 kol, 10 oficiálních pevných stanic, a další tzv. virtuální stanoviště nabízí opět od 1. března letošního v rámci projektu sdílení kol město Prostějov.

Kromě oficiálních stanovišť vybudovaných společností nextbike Czech Republic je možno využít i takzvané virtuální stanice. Virtuální stanoviště jsou městské stojany, kam je možno zapůjčená kola odložit. Celkem je ve městě Prostějově 41 pevných i virtuálních stanic. Jejich počet se od zavedení služby výrazně zvýšil. Všechny stanice budou, stejně jako v minulosti, zobrazeny v mobilní aplikaci.

Uživatelé se mohou informovat o službách sdílených kol v Prostějově na stránkách nextbike Czech Republic, kde naleznou i ceník a příslušnou aplikaci si stáhnou do mobilu: https://nextbikeczech.com/cs/Prostejov/ .

Místa, kde jsou rozmístěny pevné stanice pro sdílení kol:

1) ulice Mathonova, u autobusových zastávek,

2) ulice Janáčkova, u autobusového nádraží,

3) ulice Kojetínská, u autobusové zastávky,

4) na nám. T. G. Masaryka, před domem č. 125/15,

5) ulice Plumlovská, u Penny marketu,

6) ulice Janáčkova, naproti vlakovému nádraží,

7) ulice Kralická, naproti vjezdu do areálu společnosti Windmöller & Hölscher Czech s.r.o.,

8) ulice Melantrichova, u hlavního vchodu do základní školy,

9) ulice E. Valenty, u hlavního vchodu do základní školy.

10) ulice Bulharská

Společnost, která pro město Prostějov službu zabezpečuje, zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení (odložení) kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo spol. nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. „Nelze ale zajistit, aby ve všech virtuálních stanicích bylo kolo dostupné 24 hodin denně, jako je tomu u pevných stanic,“ vysvětlil systém provozu a využívání stanic 1. náměstek Jiří Pospíšil. (red)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář