Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů

Povodí Moravy vyhlašuje grant na podporu dobrovolných hasičů
ilustrační foto Povodí Moravy

Povodí Moravy se rozhodlo podpořit jednotky sborů dobrovolných hasičů (SDH) a vypsat grantové řízení zaměřené na financování prostředků určených k zásahu právě při povodňových situacích a při likvidaci jejích následků. O podporu v celkové výši 100 tisíc korun mohou žádat jednotky SDH až do 30. října 2020.

Grant je zaměřen na financování prostředků určených k zásahu při povodňových situacích a likvidaci následků povodní (např. protipovodňové pytle, vysoušeče zdiva, svařovací soupravy, čluny, elektrocentrály, čerpadla, prostředky na dezinfekci, žebříky, stany a další). O grantovou podporu mohou požádat jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí nebo občanská sdružení (spolky) se zaměřením na oblast požární ochrany v lokalitě působnosti Povodí Moravy, s.p. a to do 30. října 2020. Celková částka určena pro grantové řízení činí 100 000 Kč. Podmínky grantu jsou ke stažení zde.

Povodí Moravy, s.p. podporuje jednotky SDH již sedmým rokem. Podpořilo tak již například vzdělávání mladých dobrovolných hasičů, pořízení hasičského vybavení nebo spojových prostředků.  (red)

Poslat nový komentář