Viděli jste nehodu náklaďáku s cyklistkou v Dolní? Přihlaste se Policii!

Viděli jste nehodu náklaďáku s cyklistkou v Dolní? Přihlaste se Policii!
Foto HZS Olomouckého kraje

Ve středu odpoledne krátce po třetí hodině se stala vážná dopravní nehoda v Prostějově. Řidič nákladního vozidla jel po ulici Jezdecká a na křižovatce s ulicí Dolní začal odbočovat vpravo. Přitom přehlédl souběžně s ním jedoucí 57letou cyklistku a došlo ke střetu s pravým bokem vozidla. Žena upadla po nárazu na zem a zůstala částečně zaklíněna pod zadním kolem, odkud ji museli vyprostit hasiči.

Z místa vážně zraněnou ženu převezli záchranáři, po poskytnutí první pomoci, sanitkou do Fakultní nemocnice Olomouc. Dechové zkoušky vyloučily u obou účastníků požití alkoholu. Na místě nehody byl přítomen soudní znalec z oboru dopravy a pracovník Centra dopravních služeb, který provedl stažení a vyhodnocení tachografického zařízení z nákladního vozidla.

„Žádáme spoluobčany, kteří se v blízkosti místa dopravní nehody pohybovali a mohli by poskytnout informace související s okolnostmi této události, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo na přímo na telefon dopravního inspektorátu 974 781 251. Další svědecké výpovědi potřebujeme z důvodu řádného objasnění nehody. Děkujeme za spolupráci,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Poslat nový komentář