Koktejl - Prostějov

Pamatujete? Propichovaná Šlo totiž o to, umět špendlík protáhnout pod kůží na prstu či dlani tak, aby to nebolelo. (ber)
Před 77 lety byla na Hirošimu svržena atomová bomba Během poslední fáze druhé světové války v Pacifiku shodily Spojené státy americké 6. a 9. srpna 1945 dvě atomové bomby na japonská města Hirošimu a Nagasaki. I po šesti měsících intenzivního strategického bombardování 67 japonských měst odmítala japonská vláda přijmout ultimátum...
Pamatujete? Přebíraná Podstatou hry bylo napnout provázek mezi prsty obou rukou v určitém obrazci. Druhý hráč musel provázek "přebrat" tak, aby vznikl jiný obrazec, který následně znovu přebral první hráč... (ber)
Starý Prostějov. Suvenýr ze Starorežné Vztahuje se k firmě, která naštěstí stále prosperuje, byť pod jiným názvem. Reklamní slogan tehdy pravil: "Nejlepším dárkem z Prostějova je Prostějovská Starorežná". A byla to pravda. (ber)
Pamatujete? Houpačka Dalo se na ní nejen houpat, ale také soutěžit v balanci. A při nárazu do země parádně "drncla". Kdopk pod ní nechl nohu, jako já? (ber)
Pamatujete? Kolíčkovaná My jsme z nich stavěli nejrůznější věže atd., ale také si je klapaly na konečky prstů, abychom měly, tedy my, nastávající slečny, nehty jako dospělé. (ber)
Pamatujete? Děravá guma A protože to velmi často byla docela nuda, bavili jsme se všelijak. Třeba děláním děr špičkou tužky do již zmíněné gumy. (ber)
Pamatujete? Family Frost Původně německá firma se k nám dostala v roce 1993, a i když pod jiným názvem funguje dodnes, onu melodii už deset let nepoužívá. A bez ní to vůbec není zábava! (ber)
Tip na výlet. Zahrada Naděje v Brodku u Konice Čas začátku prohlídky je 10 hodin, kapacita 25 osob na jednu prohlídku. Rezervace jsou přijímány na telefonu 582 391 254. A pozor, máte možnost zakoupení sazenic. Individuální prohlídky jsou pořádány do září a nabízí prohlídky pro 2 až 3 osoby s doprovodem. I tady je...
Pamatujete? Krkonošské pohádky Seriál Krkonošské pohádky natočila režisérka Věra Jordánová, která do hlavních rolí obsadila Hanu Maciuchovou, Jaroslava Satoranského, Zdeňka Řehoře, Ilju Prachaže a Františka Peterku. Role vypravěče se ujal Bohumil Záhorský. Natočeno bylo 20 desetiminutových dílů, přičemž...