Koktejl - Prostějov

Vánoce. Živý či umělý stromek? Přírodní vánoční stromky na našem trhu jsou převážně vypěstovány na speciálních plantážích. Stromky se pěstují ze semene 2–4 roky ve školkách, potom se přesadí na plantáže, přičemž doba pěstování každého druhu je jiná. Do výšky 180 cm naroste ze semínka jedle kavkazská 10-15 let, smrk pichlavý 10-13, let smrk ztepilý...
Starý Prostějov. Znovu Plumlovské ulice Ano, v dvoupatrové budově po pravé straně spatřilo světlo světa mnoho z nás, protože v ní dlouhé roky sídlila porodnice. Tipnete si, z kterého roku je původní snímek? (ber)
Pamatujete? Lampionové průvody Kolikrát mi lampion blafl od svíčky, to už nespočítám. Ale moc dobře si pamatuji, když mi tatínek udělal lampion s žárovičkou a na baterku. (ber)
Starý Prostějov. Vila Radomíra a Vlasty Růžičkových Zmínku o Radomíru Růžičkovi nacházíme v adresáři města Prostějova z roku 1933, kde jeho jméno figuruje v souvislosti se Živnostenskou záložnou, v níž pracoval jako účetní. Během několika málo let se vypracoval na jejího ředitele, což mu bezesporu umožnilo realizovat tak náročnou...
Tip na výlet. Jeskyně Průchodnice u Ludmírova K Průchodnici se lze dostat po červené turistické značce od silnice mezi Ludmírovem a Hvozdem, kde je i malé parkoviště. Přírodní rezervaci tvoří původní bučiny a smíšené porosty se skalními útvary devonských vápenců. Jde o oblast nedaleko Javoříčských jeskyní, která je...
Starý Prostějov. Neherova vila Navrhl ji architekt Antonín Navrátil, postavena byla v letech 1938 – 39. Vila stojí na rozlehlém pozemku v ulici od Kosířem a dodnes je, ač zmodernizovaná, pastvou pro oči. I proto je vila Jana a Anastázie Neherových zahrnuta mezi slavné české vily. (ber)
Starý Prostějov. Radnice Když zavítáte do jejích zdí, zcela jistě neuvěříte tomu, že byla postavena v době hluboké hospodářské krize. (ber)
Pamatujete? Tvořítko na cukroví U nás k tomu neodmyslitelně patřívalo linecké cukroví. Tvořítko měla maminka trochu jiné, byly na něm znaky karet. A tak jsme jedli pikové či kulové eso, hercovou sedmu, křížovou desítku... (ber)    
Starý Prostějov. Bombardování Sovětská letadla se zaměřila hlavně na vojenské letiště, ne vždy ale bomby našly ten správný cíl, o čemž svědčí dobová fotografie. Vojenské cíle přitom byly bombardovány již o měsíc dříve. (ber)
Pamatujete? Dětská pračka A tak jsem přepírala hlavně panenkovské oblečení. (ber)