Pozitivní výsledky DBA pokazili dva podnapilí řidiči

Pozitivní výsledky DBA pokazili dva podnapilí řidiči
ilustrační foto

Ve čtvrtek 22. srpna 2019 v době od 5 do 8 hodin proběhla v rámci územní působnosti obvodního oddělení Prostějov 2 dopravně bezpečnostní akce. U 110 zkontrolovaných řidičů policisté zjistili pouze tři přestupky a žádný trestný čin. Jeden přestupek vyřešili na místě uložením pokuty ve výši 100 korun. Dva zbývající k dořešení postoupili příslušnému správnímu orgánu. V obou případech se jednalo o řízení pod vlivem alkoholu.

Prvním přestupcem byl v 5:20 hodin v ulici U Spalovny v Prostějově kontrolovaný čtyřiašedesátiletý řidič Volkswagenu. Po dechových zkouškách se změřenými hodnotami 0,18 a 0,16 ‰ muž přiznal vypití dvou jedenáctistupňových piv večer před jízdou.

Druhým byl jednašedesátiletý řidič Škody, který při kontrole v Určicích v 6:35 hodin nadýchal dvakrát 0,18 ‰ alkoholu v dechu. Také u tohoto muže to byl zřejmě tzv. zbytkový alkohol, protože měl pít také předchozí večer. Tento řidič přiznal tři jedenáctistupňová piva.

„Oběma řidičům byla zakázána další jízda a za jejich přestupek jim hrozí pokuta až 20 tisíc korun a zákaz činnosti až na jeden rok," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: ber

Poslat nový komentář