Kuriozity z Městské policie. Hrátky s pouty, manželka v popelnici

Kuriozity z Městské policie. Hrátky s pouty, manželka v popelnici
ilustrační foto

Městští strážníci denně zasahují u řady nahlášených událostí. Pojďme si společně připomenout, jaké nejkurióznější případy letos řešila Městská policie Olomouc.

Z volání o pomoc se vyklubala divadelní roleV únoru byli strážníci Městské policie Olomouc vysláni, na základě telefonického oznámení, na ulici Rokycanova, kde se mělo v bytovém domě v jednom z bytů ozývat volání o pomoc. Hlídce se spolu s oznamovatelkou podařilo kontaktovat ženu, která měla údajně křičet. Třicetiletá žena všem zúčastněným uvedla, že je v pořádku a hraje divadlo, kdy si právě nacvičovala svoji roli.

Porod v přímém přenosuO tom, že strážníci při své práci řeší velký rozsah činností, svědčí i případ, který se odehrál v květnu v supermarketu na ulici Štursova. Hlídka sem byla vyslána k řešení krádeže, při řešení incidentu však došlo k situaci, kterou snad nikdo ze zúčastněných nečekal. Žena měla u sebe dva psy, kdy jeden z nich zrovna začal rodit. Protože se na místě nacházela strážkyně, která je rovněž zkušeným kynologem, proběhl celý porod bez komplikací a štěně přišlo v pořádku na svět. Vzhledem k tomu, že majitelku převezli státní policisté na služebnu k řešení krádeže, byla kompletní smečka převezena k dočasnému azylu do útulku pro psy.

Senior v poutechS netradiční prosbou o pomoc se v červenci obrátil na Operační středisko Městské policie Olomouc šestašedesátiletý muž, který pracuje jako vrátný v jedné z firem na ulici Tovární. Muž do telefonu sdělil, že si během noční služby hrál s pouty, která se mu uzamkla na rukou a on je nyní není schopen odemknout a sejmout. Na místo byla vyslána hlídka, která zde nešťastnému seniorovi pomohla z okovů.

Z imigrantů se vyklubali tanečníciVe středu 18. září ve večerních hodinách přijala Městská policie oznámení od muže, který sdělil, že se ve Smetanových sadech nachází skupina asi pěti osob. Ty zde měly mít rozložené deky a něco zde zapalovat. Oznamovatel dále do telefonu uvedl, že neví, jestli se jedná o imigranty nebo bezdomovce. Hlídka na místě zjistila skupinu několika mladých osob, které na rozložené podložce pouze prováděli taneční nácviky a tímto nikoho neohrožovali ani neomezovali. Rozdělávaní ohně, ani žádná jiná protiprávní aktivita nebyla zjištěna a oznámení se tak obešlo bez dalšího řešení.

Mladík čekal na kamaráda z jiné galaxieNa oznámení o muži, který má u sebe zapálený kyblík a modlí se u něj, vyjížděli v září na ulici Přichystalova olomoučtí strážníci. Hlídka na místě zjistila, že muž založil oheň ve kbelíku zapálením papírového kartonu, aby tak dal signální znamení pro virtuálního kamaráda Karla, že je připraven k interdimenzionálnímu přenosu vědomí. Následně poklekl do modlící polohy a začal meditovat. Strážníci na místě přerušili meditační proces pětadvacetiletého mladíka a oheň byl uhašen. Dotyčnému bylo doporučeno, aby si na podobné aktivity našel vhodnější místo a na signální znamení nepoužíval oheň.

Manželka se schovávala v popelniciNezvyklé oznámení přijalo v říjnu Operační středisko Městské policie Olomouc. Starší muž do telefonu sdělil, že jeho manželka vlezla do popelnice na ulici Jílová, je podnapilá a nechce z ní vylézt. Zároveň také žádal o její umístění na protialkoholní a záchytnou stanici. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o "známé firmy", kdy dvojice stála již vedle kontejneru. Jak muž, tak žena jevili při rozhovoru se strážníky známky mírné podnapilosti. Na dotaz hlídky, co ženu vedlo k tomu, že si vlezla do modrého kontejneru na papír, dotyčná odpověděla, že se s manželem pohádala a z trucu si tam vlezla, aby donutila muže mít o ni starost. Její choť však starostlivě zavolal na tísňovou linku městské policie, než aby svojí ženě pomohl z kontejneru...

Z údajného napadení se vyklubala vypadnutá plombaHlídka městské policie vyjížděla na ulici Trnkova prověřit oznámení, kdy mělo v jednom z bytů dojít k napadení ženy ze strany jejího přítele. Při napadení měl muž oznamovatelce údajně vyrazit zub a způsobit jí útokem podlitiny v obličeji. Strážníci u ženy v bytě zjistili, že zde dotyčná bydlí sama, kdy oznámení o napadení se nezakládá na pravdě a pouze došlo k vypadnutí plomby ze zubu při kousání jídla. Žena byla poučena, aby si zašla na zubní pohotovost a nevyužívala tísňové linky ke smyšleným oznámením.

Hodně morbidní vtípekV listopadu přijali strážníci městské policie oznámení o nálezu dvou podezřelých předmětů, které leží u popelnice na ulici Rooseveltova a nápadně připomínají zabalená lidská těla. Hlídka na místě předměty zkontrolovala a zjistila, že uvnitř igelitových pytlů ve tvaru lidského těla se nacházely zmačkané letáky. Který "vtipálek" takto uložil odpad, se na místě nepodařilo zjistit a pytle byly následně vyhozeny do příslušného kontejneru.

Senioři cvičící jógu spustili alarmPrověřit oznámení o spuštěném alarmu v areálu jedné ze základních škol v městské části Neředín, vyjížděli koncem listopadu ve večerních hodinách olomoučtí strážníci. Hlídka na místě zjistila, že ve škole probíhá cvičení jógy pro seniory. Osmdesátiletá lektorka alarm deaktivovala a věc se tak obešla bez dalšího řešení. (red)

Ilustrační foto: MP

Poslat nový komentář