Křižovatka na Poděbradově náměstí se již rýsuje

Křižovatka na Poděbradově náměstí se již rýsuje
ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova schválila další krok směřující k vybudování nové křižovatky na Poděbradově náměstí. Radní zadají projektovou dokumentaci ve stupni pro provádění stavby „Křižovatka Poděbradovo náměstí“ formou výzvy jednomu zájemci, společnosti Atelier malých okružních křižovatek Petra Novotného z Pardubic.

K dnešnímu dni je zpracována a územně povolená projektová dokumentace ve stupni pro územní rozhodnutí a projektová dokumentace pro stavební povolení na investiční akci „Křižovatka Poděbradovo náměstí“. Ateliér už předložil cenovou nabídku ve výši 338.921,- Kč včetně DPH. „Na příslušné investiční položce v rozpočtu města Prostějova na letošní rok jsou k dispozici finanční prostředky ve výši pěti milionů korun,“ doplnil informace náměstek Zdeněk Fišer. (red)

Komentáře

Hlavně že zachovali to parkoviště před Poděbradova 2, kde auta stojí často tak, že je problém projít s kočárkem, popř. rodič s dítětem. Nebylo by lepší zde dát jenom podélné stání přede budovou a na místě parkoviště zbudovat bezpečnou cyklostezku? A ta cyklostezka před živňákem je k čemu?

Poslat nový komentář