Město podpoří X. letní olympiáda dětí a mládeže ČR 2021

Město podpoří X. letní olympiáda dětí a mládeže ČR 2021
Foto odm.olympic.cz

V příštím roce se v Olomouckém kraji připravuje velké sportovní klání. Město Prostějov se bude podílet na pořadatelství Her X. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Hry pořádá Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem už podruhé.

„Vedle tradičních sportů, které se obvykle na olympiádě představují, jako je atletika, plavání, basketbal či volejbal, se v Olomouckém kraji bude poprvé šermovat. Olympijská vesnice vznikne ve spolupráci s Univerzitou Palackého v areálu jejích kolejí v centru města a v nedaleké Pevnosti poznání organizátoři připraví Olympijský dům – místo setkávání sportovců, medailových ceremoniálů i programu pro fanoušky,“ nastínil primátor František Jura a doplnil, že hry se budou na území Olomouckého kraje konat ve dnech 27. června až 2. července 2021. Město Prostějov se v návrhu smlouvy zavazuje uhradit spolupořadatelský příspěvek jeden milion korun. Dále poskytne k potřebám her prostory velodromu, halu Reálného Gymnázia a ZŠ města Prostějova, prostory Sportcentra Prostějov, ZŠ a MŠ Melantrichovu a Národní sportovní centrum Prostějov.

„Olympiáda dětí a mládeže je důležitým projektem pořádaným pro mladé sportovce. Jde také o motivaci dětí a mládeže ještě více ke sportu. Na letní olympiádu mládeže přijedou do kraje tisíce sportovců a početné zástupy doprovodných týmů,“ uvedl náměstek primátora pro sport Jan Krchňavý. Letní Olympiádu dětí a mládeže budou v regionu společně hostit města Olomouc, Prostějov, Přerov, Kojetín a také Velká Bystřice. (red)

Poslat nový komentář