Do kraje zavítají nejlepší cyklisté světa, profrčí i Prostějovskem

Do kraje zavítají nejlepší cyklisté světa, profrčí i Prostějovskem
ilustrační foto

Olomoucký kraj bude i letos hostit již šestý ročník etapového závodu Czech Cycling Tour, který se uskuteční od 17. do 20. července. Centrem závodu bude tradičně Haná a diváci i odborníci se mají na co těšit. Do Olomouce přijede konkurence, která se na českých silnicích již hodně dlouho nesešla. Závodu se zúčastní medailisté z olympijských her, mistrovství světa či úspěšní jezdci a vítězové etap na Tour de France, Giro d´ Italia i Vueltě.

Pro letošní rok pořadatelé zařadili do traťového itineráře atraktivní města - Olomouc, Šternberk, Moravskou Třebovou a Mohelnici. Závod zahájí úvodní časovka družstev v Moravské Třebové, druhá etapa povede z Olomouce do Mohelnice a start třetí, královské etapy, bude v malebném městě Zábřehu s cílem ve Šternberku. Tato etapa je okořeněna průjezdem pelotonu přes Jeseníky a výjezdy na Ramzovské sedlo, Vidly, Hvězdu, letos poprvé zařazený Pasecký Žleb a Dálov. Etapa bude zakončena vyvrcholením dvou okruhů po proslulé motoristické trati Ecce Homo. Závěrečným dějstvím je tradičně olomoucká etapa, kde na jezdce čeká po padesáti kilometrech jízdy deset devítikilometrových okruhů s cílem v obci Dolany.

Peloton se prožene i Prostějovskem, a to 18. července v rámci 2. etapy Olomouc – Mohelnice. Přes Vrbátky, Vrahovice a Držovice cyklisté projedou v době od 13,45 do 14 hodin. (red)

PROGRAM 6. ROČNÍKU CZECH CYCLING TOUR:

17. července: 1. etapa: časovka týmů v Moravské Třebové na 20 km (start v 17:00)

18. července: 2. etapa: Olomouc – Mohelnice (152 km – start v 13:30)

19. července: 3. etapa: Zábřeh – Šternberk (192 km – start v 11:00)

20. července: 4. etapa: Olomouc – Dolany (142 km – start v 11:00)

Komentáře

Kde najdu soupisku závodníků?

Poslat nový komentář