sídliště Hloučela

Podchlazená seniorka ležela před domem

ilustrační foto Městská policie

Ve středu půl hodiny po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení o ležící ženě před domem na sídlišti Hloučela. 

"Na místě strážníci zjistili šestasedmdesátiletou ženu, která nemohla vstát ze země. Osoba byla zjevně podchlazená, proto si hlídka vyžádala příjezd ZZS. Strážníkům se podařilo zkontaktovat syna dotyčné ženy a o celé situaci ho vyrozumět. Po prohlídce lékařem byla seniorka předána do péče syna, který se zanedlouho dostavil na místo a matku si převzal," uvedla strážník Tereza Greplová. (ed)

Strážníci zasáhli na sídlišti Hloučela proti třem pivařům

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v podvečer přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení o skupince tří osob, popíjejících alkohol před domem na sídlišti Hloučela.

Strážníci na místě zkontaktovali tři muže ve věku 23, 27 a 37 let. Muži seděli před domem na schodech a popíjeli lahvové pivo. Svým jednáním jsou všichni tři důvodně podezřelí z přestupku dle krizového zákona, jelikož porušili mimořádné vládní opatření. O zákazu shromažďování a zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti byli hlídkou poučeni. "Celá záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)