sídliště Svornosti

Sídliště Svornosti čeká regenerace

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Rada města Prostějova schválila zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce „Regenerace sídliště Svornosti“ zadávaného ve zjednodušeném podlimitním. Stavební práce budou probíhat na regeneraci dopravní infrastruktury sídliště a rekonstrukci komunikace Říční v Prostějově – Vrahovicích.

„V první etapě regenerace, konkrétně v souboru „Regenerace sídliště Svornosti“ budou upravovány komunikace, parkovací místa, chodníky, kóje tříděného a komunálního odpadu, oplocení, mobiliáře, řešit se bude také hospodaření se srážkovými vodami. Čekají nás mimo jiné i přeložky sítí, obnova veřejného osvětlení a sadové úpravy. Při „Rekonstrukci komunikace Říční“ je plánována obnova ulice v úseku od křižovatky Tovární a Říční po železniční podjezd.

Na sídlišti Svornosti ve Vrahovicích vzniklo zbrusu nové hřiště!

foto Magistrát města Prostějova

Nové sportoviště nahradilo původní, které už nesplňovalo potřebné požadavky. Práce na jeho obnově trvaly půl roku.

„Věříme, že lidé budou spokojeni a budou hřiště využívat,“ říká náměstek primátora Jiří Rozehnal a pokračuje: „Nové hřiště tvoří zpevněná plocha v podobě polyuretanového povrchu (EPDM) a doplňující plochy ze zámkové dlažby. Sportovní hřiště je oploceno plotem s dřevěnou a drátěnou výplní. Součástí hřiště jsou dvě branky vytvořené z oplocení. Jsou zde basketbalové koše na ocelové konstrukci, chráničky se zavíčkováním pro osazení ocelových sloupků pro nohejbalové a volejbalové sítě.“