Prázdninová statistika zdravotnické záchranky děsí. Alergie, pády, nehody

Prázdninová statistika zdravotnické záchranky děsí. Alergie, pády, nehody
ilustrační foto ZZS

Červenec je za námi a tak Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje bilancuje. První měsíc prázdnin se její příslušníci při výjezdech pořádně zapotili. Oproti loňským statistikám za stejné období se jedná o enormní nárůst ve všech kategoriích. Buďte proto opatrní - jak při pobytu u vody, tak při jakékoliv jiné letní aktivitě.

„Naše posádky vyjížděly 64x k alergickým reakcím po bodnutí hmyzem, 4x k tonutí, 294x ke kolapsovým stavům, 6x k popáleninám, 102x k dopravním nehodám, 91x k pacientům po pádu z kola, 14x k pacientům po pádu z koloběžky, 5x k pádům z koně. Provedli jsme 22 TANRů (telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace) a letecká záchranka vzlétla 77x,“ vypočítala mluvčí ZZS Olk Lucie Mikisková.

Během tohoto období zdravotníci v několika desítkách případů aktivovali i Horskou službou ČR. „Záchranáři z horské většinou fungují jako First respondeři a na místě události bývají první. Za jejich asistence jsme například schopni realizovat podvěs k pacientům v nepřístupném terénu. Během července proběhl jeden takový ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Pardubického kraje v oblasti Dolní Moravy,“ doplnila mluvčí. (ber) 

Poslat nový komentář