Orli padli až v prodloužení

Po nepříjemné poslední porážce v Kolíně měli Orli před sebou v sobotním utkání dalšího nepříjemného soupeře. Pod koši Pardubic není jednoduché bodovat a odvézt si body. Potvrdilo to i toto utkání, které bylo sice vyrovnané až do konce, ale v prodloužení už prostějovští basketbalisté nedokázali prorazit.

Dalo se očekávat velice náročné utkání, Orli svádí s Pardubicemi velmi urputné boje a takový byl i sobotní zápas. Hráči obou týmů bojovali tvrdě o každý míč, o každý doskok a to mělo za následek vyrovnaný výsledek. Ani jednomu družstvu se nepodařilo nějak výrazně bodově odskočit. V polovině bylo tak skóre vyrovnané 35:35 a po třech čtvrtinách vedli Orli pouze o jediný bodík.  Že bude koncovka dramatická, to bylo nabíledni. Do konce základní hrací doby se nepodařilo utrhnout ani jednomu týmu vítězství, proto zápas pokračoval prodloužením. To nakonec lépe zvládli domácí a zvítězili rozdílem jediného koše.

BK JIP Pardubice - BK Prostějov   81 : 79 (13:17, 35:35, 58:59, 75:75)

Sestava a střelba BK Prostějov:

Slezák 19, Peterson 18, Smith 16, Gadri-Nicholson 8, Pandula 8, Prášil 6, Bohačík 2, Pelikán 2, Bratčenkov, Švrdlík

střelba 3b.: 16/3:28/11, střelba 2b.: 55/25:40/21, TH: 31/22:6/4, doskoky: 42:35, chyby: 18:23

V pátek 23. března se hraje v prostějovské hale Sportcentra od 18 hodin lákavé utkání s úřadujícím mistrem z Nymburka.