Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vzpomínka na Josefa Františka

Krev, pot a slzy. To byla v časech druhé světové války, řečeno s Winstonem Churchillem, každodenní realita civilistů, ale zejména vojáků, námořníků a letců, kteří stáli v prvé řadě obránců svobody před nacismem.

A výsledek? Opět nelze jinak než užít slova Winstona Churchilla: „Ještě nikdy v dějinách lidstva nevděčilo tolik lidí, tak málu za tak mnoho.“ Na prvním místě mezi hrdiny bitvy o Británii, která předznamenala výsledek celé druhé světové války, pak stojí Josef František.

Hrdina a letecké eso. Nejúspěšnější stíhač největšího leteckého střetnutí v dějinách. Symbol nezdolné vůle, příkladného vlastenectví a nekonečné odvahy. Měli bychom být náležitě hrdí, že pochází právě z našeho kraje, z Otaslavic.

Hrdiny, jako byl Josef František, bychom měli mít vždy v té největší úctě a jejich odkaz bychom měli náležitě opečovávat.

Jsem proto moc rád, že jsem měl tu čest zúčastnit se v sobotu 6. října vzpomínkové akce, kterou na věčnou památku Josefa Františka uspořádali spolu s leteckými kluby na Prostějovsku Otaslavičtí.

Důstojnou vzpomínkou nám připomněli, jak je důležité vzpomínat na naše hrdiny, kteří nám svými činy ukázali, že za demokracii má smysl bojovat.

Ladislav Županič

sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style