Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Rádi se touláte Březinou? Od ledna nesmíte

Rádi se touláte Březinou? Od ledna nesmíte
Foto army.cz

Pro všechny, kdo si oblíbili vojenský újezd Březina, nebo v jeho okolí bydlí, připravila armáda nemilé překvapení. Do lesů už se nesmí. Povolenku získají jen lesníci a zemědělci.

Vojenský újezd Březina se rozkládá mezi Brodkem u Prostějova, Plumlovem, Drahany a Protivanovem. O tom, že vstup do lesů v podstatě zakáže, informovalo ministerstvo obrany na konci roku přilehlé obce. Povolenku na sběr lesních plodin nedostane nikdo, individuální povolení ke vstupu se rovněž nebude vydávat, píše se v dokumentu zveřejněném na stránkách Vojenského újezdu Březina.
Mezi návštěvníky i obyvateli to vzbudilo velkou nelibost. „Každé léto jsme chodili či jezdili na kolech na Ježův hrad, často jsme si cestu protáhli do Bousína. Nejkrásnější lesy, co zde vůbec jsou a armáda je definitivně sežere,“ rozčílil se Jaroslav Sobota.
Ministerstvo obrany argumentuje, že celá věc souvisí se zmenšováním vojenských prostorů, které byly zmenšeny o okrajové části, kde se rekreační aktivity nejvíce provozovaly. Na tato území bude od ledna volný přístup pro všechny. Katastru Krumsína tak připadne 39 hektarů lesů a luk v okolí říčky Osiny, další plochy dostanou Prostějovičky nebo Brodek u Prostějova.
Březina se ale neuzavře docela, přístupná zůstane cyklistická stezka Repešským žlebem z Hamer do Repech. (ber)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style