Zprávy

Lídr okresní ČSSD opět s heslem „V Olomouci za region Prostějovsko!“

Alois Mačák
Alois Mačák

A. Mačák, náměstek hejtmana pro dopravu: Peníze neprojídáme, ale investujeme!

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje a člen Rady statutárního města Prostějova Alois Mačák působí ve veřejném životě od roku 1989, kdy se angažoval v Občanském fóru a v polistopadových odborech. Od roku 1994 je členem Zastupitelstva města Prostějova. Přes deset roků vykonával funkci místostarosty města Prostějova. V roce 2004 byl zvolen do Zastupitelstva Olomouckého kraje. V listopadu 2008 byl zvolen náměstkem hejtmana pro oblast dopravy. Požádali jsme jej o zodpovězení několika otázek týkajících se nejen dopravní problematiky.

Máte doma dárky pro děti či seniory? Předejte je nejpozději zítra!

Foto ber

Dárky, které si na vánočním Stromu splněných přání vyhlédla řada Prostějovanů, pomalu plní halu domu předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milady Sokolové. Ta je v příštím týdnu rozveze seniorům a v pátek 22. prosince osobně předá dětem z DD Plumlov.

Mnozí z dárců přidávají nejen dobré dárky, ale i osobní přání. " Vloni touto dobou mi umřela babička, měsíc předtím dědeček. Byli spolu sedmdesát let a mě moc chybí. Proto jsem do balíčku pro jednu babičku  řidala i vánoční fotografii naší rodiny," nechala se slyšet jedna z nich, která se netajila dojetím. Další dárkyně podotkla, že pro ni je plnění přání seniorům potěšením a dělá tak již několik let. "Víte, když čtu ta skromná přání, kdy jim udělají radost teplé ponožky, říkám si, že je to to nejmenší, co pro ně můžeme udělat. Vzpomenout si na ně," dodala.

Vepřové hody voní Dolní. Právě teď!

ilustrační foto plakát

Jitrnice, jelítka, teplý ovar, játra a další pochutiny nabízí dnes v rámci domácí zabíjačky Řeznictví a uzenářství Petricius v Dolní ulici v Prostějově.

"Neváhejte a přijďte, hlavně nezapomeňte konvičky na prdelačku," přidal pozvání Jiří Petricius. (ber)

 

Jízdní řád MHD už je v prodeji!

ilustrační foto

Jízdní řád prostějovské městské hromadné dopravy platí od 1.1.2018. V prodeji je už teď mimo jiné v trafice na hlavním vlakovém nádraží.

"Stojí stejně, jako v minulých letech, patnáct korun," uvedla jedna z prodavaček. A jaké nás čekají změny?

Od 1. ledna 2018 vstupují v platnost nové jízdní řády MHD v Prostějově. Na linkách MHD č. 4 nádraží - Domamyslice a MHD 5 Čechůvky - nemocnice byly provedeny drobné úpravy poloh jízdních časů některých spojů.  

Prostějov čeká kontroverzní návštěva. V sobotu

ilustrační foto autogramiáda

Autogramiádu své knihy bude mít v prostějovském knihkupectví Dobrovský ve Zlaté bráně Jiří Kajínek.  

Nechat si podepsat knihu nejznámějšího českého vězně budete moci v sobotu 16. prosince od jedenácti hodin. (red) 

 

Vojenští průzkumníci jsou dobří. I v boxu!

Foto 102. průzkumný prapor

V dnech 28 - 30. listopadu se v Olomouci uskutečnil otevřený přebor v boxu velitele Pozemních sil AČR. Z prostějovského 102. průzkumného praporu se účastnili dva zástupci. Oba ve svých váhových kategoriích zvítězili! 

Ve váhové kategorii do 81 kg obsadil první místo čet. Lukáš Grmela. Ve váze do 75 kg reprezentoval prapor rtn. Pavel Duda. Ten vybojoval taktéž první místo a navíc byl vyhlášen nejtechničtějším boxerem celého turnaje. Pánové, gratulujeme! (red)

 

Další kolo Účtenkovky se losuje už v pátek

ilustrační foto MF

Do druhého kola Účtenkovky se podle ministerstva financí zapojilo 470 tisíc aktivních hráčů, kteří doposud zaregistrovali 16 817 914 účtenek z obchodů. V pořadí druhé losování se koná tento pátek – 15. prosince. Hrát se bude opět o 21 025 výher.

Hlavní cenou bude opět milion korun a i tentokrát druhý v pořadí vyhraje Ford Focus Combi v tmavě modrém provedení s benzinovým motorem o obsahu 1,6 l v hodnotě 357 tisíc korun. Stejné auto budou mít i druzí v pořadí při losování 15. ledna a 15. února.

Hráči tentokrát zaregistrovali o téměř tři miliony více účtenek, než v prvním slosování. (ber)

Muže zavalil betonový panel. Hasičům přišel osobně poděkovat

ilustrační foto

Čas od času se stane, že hasičům přijde poštou nebo e-mailem poděkování za dobře odvedenou práci při požáru, dopravní nehodě nebo technickém zásahu, které je samozřejmě vždycky potěší. Ve středu 13. prosince 2017 však na olomouckou sloužící směnu B čekalo překvapení. Zastavil se za nimi, téměř na rok přesně, muž, kterého v Ústíně zavalil betonový panel a přimáčkl mu nohy. 

Muž přišel po svých a hasičům přinesel dárky jako poděkování za jejich tehdejší zásah. Společně zavzpomínali na událost, která se stala 15. prosince 2016 v Ústíně. Muže tehdy při překládce zavalil jeden betonový panel o rozměrech asi 6 x 1,5 m. Zavalený muž byl při vědomí, komunikoval a ležel pod panelem, který mu přimáčkl obě nohy. Hasiči pomocí hydraulického rozpínáku panel podzvedli a muže vytáhli. Transportovali ho do sanitky, která ho odvezla do nemocnice. Muž je dnes, po téměř roční pracovní neschopnosti, znovu schopen sám chodit, je v zaměstnání a pracuje.

Město vydalo prohlášení k situaci kolem společnosti Manthellan

Foto ber

V sobotu 2. prosince 2017 společnost MANTHELLAN a.s. ohradila pozemky na ploše bývalé sodovkárny, jež jí statutární město Prostějov přenechalo nájemní smlouvou ze dne 22. 12. 2010 za účelem přípravy a realizace projektu „Galerie Prostějov“.

Společnost MANTHELLAN a.s. je podle této nájemní smlouvy oprávněna provádět za stanovených podmínek na pronajatých nemovitostech i pod nimi stavební či demoliční práce, stavby a zařízení, terénní a jiné povrchové úpravy, příp. další změny zasahující do stavebně technického stavu pronajatých nemovitostí. Za tímto účelem je společnost MANTHELLAN a.s. oprávněna umožnit vstup a užívání pronajatých nemovitostí i osobám, které se budou na realizaci projektu či jeho jednotlivých částí podílet.

Obrazem: Metro70 nabízí lidová řemesla. Právě teď!

Foto ber

Až do 17 hodin se můžete vydat do foyer kina Metra 70 v Prostějově na vánoční jarmark.

Určitě zde naleznete něco, co potěší vás, nebo vaše blízké. Jarmark končí v 17 hodin. (ber)