Zprávy

Lídr okresní ČSSD opět s heslem „V Olomouci za region Prostějovsko!“

Alois Mačák
Alois Mačák

A. Mačák, náměstek hejtmana pro dopravu: Peníze neprojídáme, ale investujeme!

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje a člen Rady statutárního města Prostějova Alois Mačák působí ve veřejném životě od roku 1989, kdy se angažoval v Občanském fóru a v polistopadových odborech. Od roku 1994 je členem Zastupitelstva města Prostějova. Přes deset roků vykonával funkci místostarosty města Prostějova. V roce 2004 byl zvolen do Zastupitelstva Olomouckého kraje. V listopadu 2008 byl zvolen náměstkem hejtmana pro oblast dopravy. Požádali jsme jej o zodpovězení několika otázek týkajících se nejen dopravní problematiky.

Obrazem: Jablko nebo citron. Děti odměňovaly řidiče

ilustrační foto

V úterý 27. června dopoledne se v Kostelci na Hané mohli řidiči setkat s nezvyklou silniční kontrolou. S policisty ji totiž prováděly děti ze zdejší základní školy.

Akci nazvanou Jablko nebo citron pořádá Policie ČR spolu s Pojišťovnou Generali již několik let. „Policisté provedou silniční kontrolu a děti pak řidiče, který má vše v pořádku, odmění jablíčkem a poděkováním. Ti řidiči, kteří vše v pořádku nemají, jsou "potrestáni" citrónem a domluvou od dětí,“ vysvětlil smysl akce policejní mluvčí František Kořínek. Zájemci si mohli opět vyzkoušet brýle, které simulují alkoholické či drogové opojení.

Víc psích pisoárů zatím nebude

ilustrační foto

Neotřelé rozhodnutí týkající se psí hygieny učinila v březnu 2016 Rada města Prostějova a schválila pořídit psí pisoáry. Pro tento záměr vyčlenila částku 27 tisíc korun. Dva byly instalovány ve Smetanových, a dva v Kolářových sadech.

„Naším záměrem je vyzkoušet betonové psí pisoáry z důvodu ochrany nově vysazených stromů na psí louce u Kolářových sadů a dále ve Smetanových sadech. Betonový psí pisoár je jednoduchý prvek městského mobiliáře s vysokou pevností a odolností proti působení vody a chemických látek. Po vyhodnocení účinnosti tohoto opatření následně zvážíme umístění dalších psích pisoárů v jiných lokalitách města,“ uvedl tehdy náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Obrazem: Lidl ve finiši

ilustrační foto

Jak PvNovinkám potvrdila mluvčí řetězce Lidl Zuzana Holá, prostějovská prodejna na Újezdu, která je v podstatě zbrusu nová, bude otevřena v polovině července.

A stavbaři přidali do kroku, nad skoro hotovým parkovištěm už se tyčí nový poutač. Těšíte se? (ber)

Foto: MM

Za židlí stojím 25 let, říká kadeřnice Renata

Foto ber, RMV

S porostem své lebky, myslím vlasovým, mám problémy od raného mládí. Odsoudily mne ke krátkým střihům, které ale umí málokterá kadeřnice. Když mne před pár dny doslova honil čas a přerostlost hára, vnutila jsem se k Renatě Martinkové Vávrové. A odcházela jako nový člověk. A to můžete zkusit i vy.

Renato, jak dlouho se stříhání věnuješ?

Za židlí stojím už pětadvacet let. S pauzou vynucenou mateřskou dovolenou, ale i v té době jsem se svému povolání věnovala. Znovu jsem se vrátila koncem loňského roku, kdy jsem opět otevřela salon v Olomoucké ulici. Otevřeno je od 8 do 18 hodin, dle objednávek.

Co všechno umíš?

Dělám pánské, dámské a dětské střihy, svatební, večerní a společenské účesy. Všechno, kromě holení, na to nemám vybavenou provozovnu ani speciální úpravy. Jinak jezdím na školení, kurzy, sleduji nejnovější trendy. Bez toho to nejde.

OBRAZEM: Dětský den a hodový večer v Alojzově

Foto knihovna Alojzov

Pěknou zábavu na místním hřišti připravili dětem i dospělým obecní úřad a hasiči, ve spolupráci s knihovnou a dobrovolníky z řad místních občanů.

Celou akci zahájil starosta přivítáním a přípitkem s dětmi. Na ty se vzápětí snesl třpytivý déšť z barevných papírků. Pak už na ně čekaly soutěže, bazének, šlapací autíčka, trampolína, krásné malování na obličej, dárečky od obce a cukrovinky od sponzorů. Také velmi oblíbená pěna, ve které se děti opravdu vyřádily. Bylo zajištěno občerstvení a udírna. Dý - džej vyhrával malým i velkým.

OBRAZEM: Žralok ovládly škodovky. Všech druhů, barev i věku

Foto ber, KR

Na 120 škodovek se o uplynulém víkendu sjelo do plumlovského kempu Žralok. Pánové Roman Hájek, Tony Burget a Martin Sitek si splnili přání a uspořádali Hánácké Škoda sraz 2017. 

"Měli jsme jedinou hranici, sraz byl omezen typem vozu, poslední, kdo se ho mohli oficiálně zúčastnit, byli majitelé Felicií. Mladší auta už přijela jen koukat," konstatoval Roman Hájek.  Soutěžící čekala řada úkolů, mimo jiné orientační závod napříč regionem. Vyhodnocen byl i automobil srazu, kterým se stala Škoda Tudor 1101 z roku 1948. "Nádherně udělané auto. Bylo vůbec první, které jsme v rodině měli. Co jsem zjistila, ten náš ještě pořád jezdí, a majitel je na něj moc hrdý," nechala se slyšet paní Eva. 

Komunisté vyzvali Josefa Augustina k rezignaci na post zastupitele

ilustrační foto zastupitel, KSČM

Komunisté vyzvali Josefa Augustina k rezignaci na post zastupitele. 21. června byl advokát Josef Augustin odsouzen prostějovským Okresním soudem k podmíněnému trest odnětí svobody a zákazu výkonu advokacie. Rozsudek není pravomocný. Muž, který byl kvůli opětovnému neodvádění daní zbaven všech funkcí v rámci města, je stále zastupitelem. Výkonný výbor OV KSČM jej vyzval k rezignaci.

"VV OV KSČM na svém jednání dne 21. 6. 2017 vzal na vědomí rozhodnutí Okresního soudu v Prostějově ve věci daňových záležitostí J. Augustina. VV OV KSČM nechápe jednání J. Augustina, které vedlo až k soudnímu projednávání jeho případu a nepravomocnému odsuzujícímu rozsudku. VV OV KSČM znovu vyzve J. Augustina k rezignaci na post zastupitele Statutárního města Prostějov," sdělují na svém webu komunisté.

Právník ale rezignovat nechce. "Zvolili mne lidé," nechal se slyšet. (ber)

Elektro Spáčil skončil. Reklamace vyřídíte v Újezdu u Brna

Foto PvNovinky.cz

Od 7. června je uzavřena prodejna Elektro Spáčil v Olomoucké ulici v Prostějově. Prodej skončil po dvanácti letech.

Majitel řetězce Josef Spáčil to vysvětlil nerentabilností prodejny. Reklamaci výrobků, zakoupených v prostějovské prodejně, můžet uplatnit v sídle firmy v Újezdu u Brna. Objekt v Olomoucké je nyní nabízen k pronájmu. (ber)

 

Popelkův Juniverse of Gracie splnil kvalifikaci na Velkou pardubickou!

ilustrační foto vpcp.cz

Dvanáctiletý valach Juniverse of Gracie si v neděli doběhl pro páté místo v II. kvalifikaci na 127. Velkou pardubickou. Trenér Stanislav Popelka jej na Srdéčku připravuje spolu s klisnou Modenou, která tentokrát neuspěla. 

Hnědák, reprezentující stáj Bors Břeclav, si pod žokejem Pavlem Složilem mladším doběhl v Ceně města Pardubic na  800 metrů pro páté místo a zajistil si tak účast ve 127. ročníku VP.