Plumlov

Kdo vyhrál volňásky na Sokolnické slavnosti?

ilustrační foto

Letos již naposledy se vrací spolek Špinavci na nádvoří zámku Plumlov, aby nabídl jeho návštěvníkům vystoupení těch nejlepších skupin z celé České republiky. O víkendu 28. - 29. září 2019 se proto můžeme všichni opět sejít na nádvoří na akci s názvem Sokolnické slavnosti.

Po oba dva dny se na nádvoří vystřídají skupiny šermířské, kejklířské či sokolnické. Těžkooděnci v plné zbroji ze skupiny historického šermu Marcus-M se budou střídat s šermíři ze skupiny Lucius. Vynikající fakír a kejklíř Zdeněk Vlček se svou společností Vagabundus se třeba položí na desku plnou hřebíků nebo nám dokáží, co vše může létat vzduchem. A když nebudou létat rekvizity kejklířské, tak se ve vzduchu budou třepetat křídla dravých ptáků ze sokolnického dvorce Dědictví.

Tip na víkend: Dobývání hradu Plumlov!

ilustrační foto

O svátečním víkendu 5. 6. a 7. července máte možnost zavítat na plumlovský zámek. Odehraje se tam akce nazvaná Dobývání hradu Plumlov. Každý den ve třináct hodin se zde odehraje unikátní bitva.

Po tři dny od 9:30 do 18 hodin účinkují skupina historického šermu NUNTIUS REGIS, elitní mušketýrský regiment CORPORAL, skupina scénického šermu RAPTUS, zhlédnout můžete šermířské pohádky skupiny šermu ALLEGROS a kovářské řemeslo představí mistr Jakub.

Nejmenší čekají loutkové a hrané pohádky, po dobu celé akce jsou netradiční prohlídky hradních sklepů.

Čtěte pozoně, máme pro vás rodinné vstupné do soutěže! (ber) 

 

Soutěžte o vstupné na plumlovské Šermířské dostaveníčko!

ilustrační foto

Historická akce s bohatým celodenním programem se v zámku Plumlov uskuteční po tři dny od 9:30 do 17:30 hodin. Návštěvníci jsou vítání 8. 10. a 11. května. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné na sobotu!

Postačí, když do čtvrtka 9. května patnácti hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje šermířská společnost, která bude na zámku vystupovat? Odpověď označte v předmětu ŠERMÍŘI. Pro tři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

 

Ohňostroj v Plumlově nebude!

ilustrační foto

Již řadu let pořádá město Plumlov a Klubové zařízení Plumlov, p.o. Silvestrovský ohňostroj. Letos ale světelná show nad hladinou Podhradského rybníka nebude. 

Příprava akce je náročná organizačně i finančně. "Hlavním důvodem byl ale letošní ničivý výbuch v Mostkovicích, za nímž stála právě pyrotechnika. Mně osobně v takovém případě přijde smysluplnější darovat peníze poškozeným, než je utratit za ohňostroj", uvedla starostka Plumlova Gabriela Jančíková.

Vedení města ohňostroj plánuje na příští rok, následně se bude konat každý druhý rok. (ber)

 

Výstava fotografií českých a maďarských fotografů Očima, srdcem, objektivem na zámku Plumlov

ilustrační foto pozvánka

14. července bude na Plumlovském zámku vernisáž již 8. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos koná pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“. Vernisáž začíná ve 14 hodin.

Cílem výstavy je ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Součástí vernisáží jsou tradičně kulturní podniky, při kterých vystupují hudebníci z příslušných zemí. Letos přijede se svým programem do Plumlova smíšený pěvecký sbor Bel Canto z Halászteleku. (red)

 

Kdo získal rodinné vstupné na třicetiletou válku na zámku Plumlov?

ilustrační foto Zatracený regiment

Jak PvNovinky informovaly, v době od 6. do 8. července se na zámku Plumlov koná akce nazvaná Útrapy válek aneb Plumlov v temné době války třicetileté. A vy jste si s námi zasoutěžili o rodinné vstupné! 

Čtyři výherci obdrží rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Renata Kučerová z Vrahovic, Veronika Koucká z Prostějova, Eva Jenešová ze Smržic a Věra Pořízková z Plumlova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na třicetiletou válku na zámku Plumlov!

ilustrační foto Zatracený regiment

Jak PvNovinky informovaly, v době od 6. do 8. července se na zámku Plumlov koná akce nazvaná Útrapy válek aneb Plumlov v temné době války třicetileté. A vy si dnes s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné! 

Postačí, když do 4. července do 15 hodin zašlete na e-mail redakce redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje spolek, který akci pořádá?Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte uvét své jméno a bydliště! Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Na plumlovském zámku vypukne třicetiletá válka!

ilustrační foto Zatracený regiment

Spolek Zatracený regiment pořádá ve dnech 6. až 8. července na zámku Plumlov akci Útrapy válek aneb Plumlov v temné době války třicetileté. Jedná se o již třetí  letošní akci z pěti plánovaných.

Po všechny tři dny budou na nádvoří zámku vystupovat od 10 do 17 hodin známé šermířské či divadelní skupiny.  Na pódiu vystoupí skupina historického šermu NUNCIUS REGIS, která srdečně zve na pověst Nevěsta kyjevská. Pro pobavení publika vystoupí Kejklířská a divadelní společnost Komedianti na káře s pohádkou Furianti. Skupina scénického šermu PROMACHOS předvede pásmo soubojů a Šermířské pohádky zahraje skupina šermu ALLEGROS. Své umění a dovednosti návštěvníkům též předvede žonglér a akrobat Tomáš Bílek. 

Kdo vyhrál volňásky na thriller Veroničin pokoj na zámku Plumlov?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, 30. června se na zámku Plumlov uskuteční divadelní představení, thriller Veroničin pokoj. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky!

Na koho se usmálo štěstí, správně odpověděl a přitom byl vylosován? Šťastlivci jsou Jana Moravcová z Prostějova, Regina Večerková z Prostějova, Jarmila Gmeinerová z Prostějova a Honza Moravec z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na thriller!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, 30. června se na zámku Plumlov uskuteční divadelní představení. A vy můžete soutěžit o vstupenky!

Stačí, když do 28. června do 14:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo thriller Veroničin pokoj sehraje? Odpověď označte v předmětu POKOJ. Pro pět vylosovaných máme volňásky!

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)