Plumlov

Neobyčejný zážitek? Silvestrovský ohňostroj nad hladinou Podhraďáku

ilustrační foto plakát

I letos nabídne město Plumlov na konci roku jedinečnou podívanou. Nad hladinou Podhradského rybníka bude k vidění silvestrovský ohňostroj.

„Akce vypukne v 17,30 hodin,“ zvou organizátoři s tím, že pyromuzikální show zajišťuje firma PyroWorks. Návštěvníkům organizátoři, město Plumlov a Klubové zařízení Plumlov nabízejí mimo nevšedního zážitku i občerstvení a možnost parkování v areálu kempu Žralok. 

“Nejkrásnější pohled je z pláže u kempu,“ připomínají organizátoři pyroshow. (ber)

 

Kdo vyhrál rodinné volňásky na pohádkové prohlídky na Plumlově?

ilustrační foto zámek Plumlov

V sobotu a neděli 7. a 8. října se na zámku Plumlov budou konat pohádkové prohlídky. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti.

A kdo ze soutěžících měl štěstí a byl vylosován? Alena Kočí ze Sněhotic a Magda Kohoutová z Ohrozimi. Gratulujeme! (red)

Kam o víkendu? Do Plumlova na zvířátka

ilustrační foto plakát

Tradiční hodovou výstavu drobného zvířectva pořádá o víkendu 21. a 22. května Český svaz chovatelů ZO Plumlov.

Bude se konat v sobotu od 14 do 18 hodin a v neděli od 8 do 16 hodin v areálu ZO ČSCH Plumlov v Krátké ulici.

„K vidění budou králíci, drůbež a holubi,“ přidali pozvání pořadatelé. Pokochat se – a pohladit – si budete moci i stále oblíbenější teddy králíčky, které bude vystavovat chovatelská stanice Teddy od Princezny. (red)  

Plumlovské hody začnou ve čtvrtek. V kempu Žralok

ilustrační foto plakát

Camping Žralok Plumlov zve na Plumlovské hody 2016.

„Od čtvrtka 19. května do neděle 22.5.2016 jsou v kempu kolotoče a další pouťové atrakce,“ zvou pořadatelé. Těšit se můžete i na sobotu 21. května, kdy se v kempu koná Hodová zábava. (red)

OBRAZEM: Plumlov má již svůj ohňostroj za sebou!

Foto čtenář Jana G.

Plumlov si svůj ohňostroj naplánoval na šestou hodinu večerní. Pár fotografií z této akce nám zaslala čtenářka Jana G.

"Byla jsem na ohňostroji s dětmi a ne že pouze děti byly nadšené, ale myslím že to byl luxusní zážitek a nebyla jsem asi jediná nadšená! Ohňostroj si zasloužil velký potlesk i od ostatních, co tam byli a to nás tam bylo skutečně mnoho", napsala k zaslaným fotografiím Jana.
Jak se zdá, plumlovský ohňostroj se vyvedl skvěle. Doufejme, že i ten náš se úderem dvacáté vydaří. Mění se bezpečnostní opatření, uvidíme tedy, jaká bude viditelnost. (red)

Kluk z Plumlova češe celebrity. Znáte Pavla Vyskočila?

Foto FB Pavel Vyskočil, Agata hair

Pavel Vyskočil z Plumlova provozuje od roku 2008 kadeřnický salon Artego. Od července 2015 působí rovněž v Praze, v salonu Agáty Hanychové- Prachařové Agata hair.

Mezi Pavlovy kamarády patří mimo samotnou Agátu také Zdenička Soušková, známá „silikonka“ z Vyvolených, ale také různí herci a herečky. Mimo jiné z muzikálu Děti ráje.
Chcete-li se tedy nechat načesat od celebrity, máte možnost. Ale pozor, Pavel je velmi vytížený! (ber)

Základní škola v Plumlově bude těsněji spolupracovat s policií. Kvůli drogám ve škole

ilustrační foto internet

Jak PvNovinky informovaly, našli pedagogové ze Základní školy v Plumlově u žáků marihuanu. V této souvislosti se obrátili na Policii ČR, která případ šetří. Sama škola se okamžitě začala zabývat opatřeními, potvrdila redakci ředitelka Dagmar Zapletalová.

„Dva žáci byli přistiženi při kouření návykové látky o přestávce. Při dalším šetření jsme postupovali společně s Policií ČR za přítomnosti zákonných zástupců, protože žáci jsou nezletilí,“ uvedla Zapletalová. „Škola zvýší prevenci rizikového chování, jsou objednány výukové programy upozorňující ještě důrazněji na škodlivost kouření, škodlivost návykových látek,“ konstatovala s tím, že tyto programy probíhají na škole každý rok. „Sejdeme se také s vedoucím Obvodního oddělení PČR Plumlov, chceme, aby byla i policie nápomocna při sledování skupinek nezletilých dětí kouřících na veřejnosti.

Na plumlovské základce se našla marihuana. Mezi osmáky

ilustrační foto internet

Drogy už jsou opravdu všude. Přesvědčili se o tom pedagogové ze Základní školy Plumlov, kteří našli u žáků marihuanu. Nález okamžitě nahlásili policistům.

To, že se případem zabývají, potvrdil redakci i policejní mluvčí František Kořínek. “Začátkem tohoto měsíce jsme obdrželi oznámení od zástupce ZŠ Plumlov, že pedagogové u žáků zajistili menší množství usušené rostlinné hmoty a mají podezření, že by se mohlo jednat o zakázanou látku. Oznámení jsme přijali a věc šetříme,“ konstatoval mluvčí s tím, že více informací v současné době nemůže sdělit.
„Byli to osmáci, kteří marihuanu ve škole prodávali dalším žákům,“ sdělila PvNovinkám matka jedné z žaček, která si nepřála být jmenována.

Na chodník nezbylo?

Foto Roman Nezhyba

 

Nedávná rekonstrukce hlavního náměstí v Plumlově byla štědře dotována z Regionálního operačního programu. Bezmála deset milionů korun je poměrně slušná částka, všechno za ni ale zřejmě pořídit nešlo.

Nevybylo totiž na chodník kolem jedné ze zdejších restaurací. Její majitel to vyřešil po svém - z okna objektu vyvěsil transparent s vysvětlujícím nápisem.Na skutečnost, proč se chodníku nedočkal, se redakce dotázala vedení města Plumlova. S odpovědí vás seznámíme. (ber)