Plumlov

Výstava fotografií českých a maďarských fotografů Očima, srdcem, objektivem na zámku Plumlov

ilustrační foto pozvánka

14. července bude na Plumlovském zámku vernisáž již 8. ročníku výstavy fotografií českých a maďarských fotografů, která se letos koná pod názvem „Očima, srdcem, objektivem“. Vernisáž začíná ve 14 hodin.

Cílem výstavy je ukázat, jak odlišný může být pohled na svět, když se na něj dívají fotografové z geograficky blízkých a přitom v některých aspektech tak odlišných zemí.

Součástí vernisáží jsou tradičně kulturní podniky, při kterých vystupují hudebníci z příslušných zemí. Letos přijede se svým programem do Plumlova smíšený pěvecký sbor Bel Canto z Halászteleku. (red)

 

Kdo získal rodinné vstupné na třicetiletou válku na zámku Plumlov?

ilustrační foto Zatracený regiment

Jak PvNovinky informovaly, v době od 6. do 8. července se na zámku Plumlov koná akce nazvaná Útrapy válek aneb Plumlov v temné době války třicetileté. A vy jste si s námi zasoutěžili o rodinné vstupné! 

Čtyři výherci obdrží rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Renata Kučerová z Vrahovic, Veronika Koucká z Prostějova, Eva Jenešová ze Smržic a Věra Pořízková z Plumlova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na třicetiletou válku na zámku Plumlov!

ilustrační foto Zatracený regiment

Jak PvNovinky informovaly, v době od 6. do 8. července se na zámku Plumlov koná akce nazvaná Útrapy válek aneb Plumlov v temné době války třicetileté. A vy si dnes s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné! 

Postačí, když do 4. července do 15 hodin zašlete na e-mail redakce redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje spolek, který akci pořádá?Odpověď označte v předmětu PLUMLOV a nezapomeňte uvét své jméno a bydliště! Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Na plumlovském zámku vypukne třicetiletá válka!

ilustrační foto Zatracený regiment

Spolek Zatracený regiment pořádá ve dnech 6. až 8. července na zámku Plumlov akci Útrapy válek aneb Plumlov v temné době války třicetileté. Jedná se o již třetí  letošní akci z pěti plánovaných.

Po všechny tři dny budou na nádvoří zámku vystupovat od 10 do 17 hodin známé šermířské či divadelní skupiny.  Na pódiu vystoupí skupina historického šermu NUNCIUS REGIS, která srdečně zve na pověst Nevěsta kyjevská. Pro pobavení publika vystoupí Kejklířská a divadelní společnost Komedianti na káře s pohádkou Furianti. Skupina scénického šermu PROMACHOS předvede pásmo soubojů a Šermířské pohádky zahraje skupina šermu ALLEGROS. Své umění a dovednosti návštěvníkům též předvede žonglér a akrobat Tomáš Bílek. 

Kdo vyhrál volňásky na thriller Veroničin pokoj na zámku Plumlov?

ilustrační foto plakát

Jak PvNovinky informovaly, 30. června se na zámku Plumlov uskuteční divadelní představení, thriller Veroničin pokoj. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky!

Na koho se usmálo štěstí, správně odpověděl a přitom byl vylosován? Šťastlivci jsou Jana Moravcová z Prostějova, Regina Večerková z Prostějova, Jarmila Gmeinerová z Prostějova a Honza Moravec z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na thriller!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, 30. června se na zámku Plumlov uskuteční divadelní představení. A vy můžete soutěžit o vstupenky!

Stačí, když do 28. června do 14:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo thriller Veroničin pokoj sehraje? Odpověď označte v předmětu POKOJ. Pro pět vylosovaných máme volňásky!

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Zámek Plumlov zve na thriller Veroničin pokoj!

ilustrační foto plakát

Na 30. června připravil zámek Plumlov překvapení. Uskuteční se v něm divadelní představení s názvem Veroničin pokoj.

Hru, označenou jako thriller, do Plumlova přivezou studenti brněnské konzervatoře. Začne v devatenáct hodin a vstupné činí 50 korun. (red)

 

Neobyčejný zážitek? Silvestrovský ohňostroj nad hladinou Podhraďáku

ilustrační foto plakát

I letos nabídne město Plumlov na konci roku jedinečnou podívanou. Nad hladinou Podhradského rybníka bude k vidění silvestrovský ohňostroj.

„Akce vypukne v 17,30 hodin,“ zvou organizátoři s tím, že pyromuzikální show zajišťuje firma PyroWorks. Návštěvníkům organizátoři, město Plumlov a Klubové zařízení Plumlov nabízejí mimo nevšedního zážitku i občerstvení a možnost parkování v areálu kempu Žralok. 

“Nejkrásnější pohled je z pláže u kempu,“ připomínají organizátoři pyroshow. (ber)

 

Kdo vyhrál rodinné volňásky na pohádkové prohlídky na Plumlově?

ilustrační foto zámek Plumlov

V sobotu a neděli 7. a 8. října se na zámku Plumlov budou konat pohádkové prohlídky. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a dvě děti.

A kdo ze soutěžících měl štěstí a byl vylosován? Alena Kočí ze Sněhotic a Magda Kohoutová z Ohrozimi. Gratulujeme! (red)