sbírka

Kupte si pastelku a podpořte nevidomé. Právě dnes!

ilustrační foto

Ve středu 17. října probíhá u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole celonárodní veřejná sbírka Bílá pastelka. Ta symbolizuje bílou hůl, která je znakem nejen slepoty, ale také důstojného života nevidomých. Sbírka se letos uskuteční již poosmnácté a její výtěžek půjde na podporu zrakově postižených lidí.

Obyvatelé Olomouce, Mohelnice, Litovle, Lutína, Šternberka, Prostějova, Přerova, Zábřehu, Šumperka, Hanušovic a Jeseníku, stejně jako ostatních měst na celém území republiky, budou mít příležitost koupit si bílou pastelku s nápisem „Umění žít ve tmě“. Podpoří tím služby pro zrakově postižené, které bezplatně poskytuje obecně prospěšná společnost Tyfloservis a Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) ČR. Regionální střediska obou organizací sídlí v Olomouci v ulici I. P. Pavlova 69 (budova Jalta, tel: 585 428 111).

Na kontu sbírky pro zámek Plumlov přibývají finance z celé republiky

Foto FB zámek Plumlov

131 439 korun. To byl 10. ledna v poledne stav transparentního účtu sbírky pro zámek v Plumlově. Za pouhý měsíc darovali lidé přes šedesát tisíc korun. Sbírka stál pokračuje.

"Aktuální stav finančních prostředků na účtu je možné sledovat na tomto odkaze: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=240108386. Za dary předem děkujeme," vzkazuje zámek. Na účet přispívají jedinci i organizace nejen z prostějovského regionu, ale z celé České republiky. (ber)

OBRAZEM: Sbírka pro Azylák je v plném proudu!

Foto ber

Sbírka pro prostějovský azylový dům je v plném proudu. Přidejte se!  Až do patnácti hodin můžete do stánku na náměstí E. Husserla (před pomníkem J. Wolkera) v Prostějově přinést teplé zimní oděvy, ale i nádobí.

"Nejvíce žádoucí jsou kabáty, bundy, teplé svetry, zimní obuv (vše pánské, dámské i dětské) a nádobí (talíře, hrnce). Darované oblečení by mělo být čisté a bez děr,“ uvedly organizátorky sbírky Michaela Faltýnková a Ivanka Košťálová. Od brzkého rána se na stánku střídají dárci. "Jsme velmi příjemně překvapeny, kolik lidí se zapojilo," dodaly. Každého dárce čeká malá sladkost. Veškeré věci budou bezprostředně po akci odevzdány řediteli Azylového centra. (ber)

 

 

Podpoříte sbírku oblečení pro Azylové centrum v Prostějově?

ilustrační foto MMP

Sbírka se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince 2016 od deseti do přibližně patnácti hodin na náměstí E. Husserla (před pomníkem J. Wolkera) v Prostějově.

„Můžete darovat teplé zimní oděvy, které už nevyužijete a posloužit tak někomu, kdo za ně bude vděčný. Nejvíce žádoucí jsou kabáty, bundy, teplé svetry, zimní obuv (vše pánské, dámské i dětské) a nádobí (talíře, hrnce). Darované oblečení by mělo být čisté a bez děr,“ uvedly organizátorky sbírky Michaela Faltýnková a Ivanka Košťálová. „Kromě pocitu z dobrého skutku každého odměníme úsměvem a nějakou sladkou vánoční homemade drobností,“ přidaly pozvání. Veškeré vybrané oblečení bude bezprostředně po akci odevzdáno řediteli Azylového centra.

Do městské sbírky přibude Kotěra

Foto MMP

Komise pro nákup uměleckých děl na svém jednání dne 4. 2. 2016 doporučila Radě města Prostějova schválit nákup uměleckých děl z rozpočtu města.

„Celková hodnota navržených uměleckých děl je 101 300 korun. Do městských sbírek zakoupíme obraz Františka Kubíčka s názvem „Kytice“, což je olejová malba za třináct set korun. Dalším obrazem bude „Portrét architekta Jana Kotěry“ od malíře Richarda Pollaka. Jde o olej na kartonu v hodnotě sto tisíc korun," uvedla primátorka Alena Rašková. Kotěrův portrét město pořídilo jako poctu staviteli, který zde zanechal nesmazatelnou stopu v podobě Národního domu a dalších jedinečných staveb. (ber)

 

Davídkovi Ježíšek přinesl pod stromeček kočárek!

Foto Zdeňka Staňková

Do redakčního e-mailu Prostějovských novinek přišlo krásné poděkování od maminky Davídka Vítka ze Ptení, paní Zdeňky Staňkové.

"Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na charitativní akci Pomáháme Davídkovi, která se konala ve Ptení, za účelem získání prostředků na úhradu synova speciálního kočárku. Distribuční firmě Ortika bylo odesláno 43.220 korun. Moc všem ještě jednou děkujeme!

Pozor, v Prostějově vybírají dvě ženy na falešnou sbírku

ilustrační foto internet

 

S dvojicí podvodnic se potýkají v Církvi Československé husitské. Dvě ženy, které chodí po prostějovských sídlištích a vybírají peníze do charitativní sbírky, se totiž zaštiťují právě touto církví. Její prostějovští zástupci však varují, že jde o podvod.

„Jedná se o podvodnice. Žádné peníze na charitu CČSH v Prostějově tímto způsobem nevybírá," říká prostějovská kazatelka Ivana Krejčí, která se obrátila na policii.

Pohybují se například na Sídlišti Hloučela, v ulici A. Slavíčka. „Házejí i lístky se jménem a telefonním číslem do poštovních schránek, na které se mají lidé ozvat v případě daru," dodává. (Zdroj Deník)

Sbírka pro zraněné a pozůstalé z Uherského Brodu

ilustrační foto ceskatelevize.cz

 

Město Uherský Brod vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc zraněným a pozůstalým po obětech útoku dne 24.02.2015 v restauraci Družba v Uherském Brodě. Finanční příspěvky můžete posílat na číslo účtu 6373262/0800 (IBAN: CZ84 0800 0000 0000 0637 3262, BIC: GIBACZPX). Na účtu bylo 6.3.2015 v 8 hodin 916.584 Kč.

Všichni občané Uherského Brodu i vedení města jsou naprosto šokováni tragickým činem, který se ve městě odehrál. "Cítíme s rodinami obětí, které naprosto nepochopitelně a nečekaně zemřely. Za všechny projevy soustrasti, podpory a povzbuzení, které přicházejí z České republiky i světa, z celého srdce děkujeme," vzkazuje uherskobrodský magistrát. (red)

Chcete pomoci? Sbírka pro Kyjev v Prostějově v plném proudu!

ilustrační foto dopis

 

Jitka Kaprálová Šeluďková se ujala organizace dobré věci. Pořádá charitativní sbírku věcí na pomoc dětem ukrajinských běženců. Díky laskavosti společnosti Vít Spáčil prádelny a čistírny na Husově nám. 10 v Prostějově, která je sběrným místem, můžete pomoci i vy.  

"Sbírám věci všech velikostí na pomoc dětem ukrajinských běženců, kteří žijí na ulicích v Kyjevě. Potřebují hlavně oblečení, ponožky a prostěradla," sdělila organizátorka. O pomoc ji požádala její příbuzná Larisa Лариса Дасик, která v Kyjevě žije a ve volném čase pomáhá těmto dětem. "Dary nechám poslat přímo do Kyjeva organizaci, která o děti pečuje," dodala Jitka. Sběrna je otevřena od 7:30 do 15:30 hodin. (red)

Když pomůžeme, nezmrznou!

ilustrační foto plakát

 

Charita Prostějov pořádá materiální sbírku nazvanou Když pomůžeme, nezmrznou. Jde o humanitární pomoc lidem na Ukrajině.

Až do 24. října můžete do Charity v Daliborce nebo Martinákově ulici donést teplé zimní oblečení, rukavice, teplé spodní prádlo, termoprádlo, ponožky, lůžkoviny, spacáky, zimní obuv, ručníky, osušky pro děti i dospělé. „Prosíme pouze o kvalitní a čisté věci,“ vzkazují organizátoři. (red)